Kenin alistas maailma esireketi ja kodupubliku soosiku Ashleigh Barty 7:6 (6), 7:5.

Barty oleks võidu korral olnud esimene Austraalia naine 40 aasta jooksul, kes kodusel suure slämmi turniiril finaali pääseb. Viimati sai sellega hakkama 1980. aastal Wendy Turnbull.

21-aastane Kenin päästis settpalle mõlemas setis ning võitis kohtumise tunni ja 45 minutiga.

Muguruza, kes viimati mängis suure slämmi finaalis 2017. aastal Wimbledonis, mille ta ka võitis, sai kahe tunni ja 7 minutiga jagu Anett Kontaveidi veerandfinaalis alistanud rumeenlannast Simona Halepist (WTA 3.) tulemusega 7:6 (8), 7:5.

Kuula ka "Matšpalli" podcasti, kus räägiti eile Kontaveidi ajaloolisest saavutusest Australian Openil ja järgmisel nädalal Tallinnas toimuvast Fed Cupi turniirist!