Maailma esireket annetas koroonaviirusega võitlemiseks miljon eurot


Novak Djokovic
Novak Djokovic Foto: KARIM SAHIB, AFP/Scanpix

Serbia tennisetäht Novak Djokovic tegi oma kodumaal koroonaviirusega võitlemiseks miljoni euro euro suuruse annetuse.

"Tahaksin tunnustust jagada kõigile meditsiinitöötajatele üle maailma ja Serbias, kes te aitate koroonaviirusse nakatunuid," teatas 17 suure slämmi turniiri võitnud Djokovic Serbia meediale.

"Kahjuks haigestuvad aga üha enam ja enam inimesi sellesse viirusse. Minu annetus koos abikaasa Jelenaga on miljon eurot ning see läheb hädavajalike meditsiinitarvete ostuks," lisas serblane.

Sarnaselt Djokovicile on oma kodumaal suure annetuse teinud ka Šveitsi tennisetäht Roger Federer ja hispaanlane Rafael Nadal.

Serbias on avastatud reedese seisuga 457 koroonajuhtumit.

Tennisemaailmas on ohtliku viiruse tõttu kuulutatud välja võistluspaus kuni 7. juunini.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
Matšpall (Tennis)