Kontaveit tõuseb maailma edetabelis karjääri parimale kohale. Roomas on eestlanna teeninud juba võimsalt auhinnaraha

 (30)
Anett Kontaveit.
Anett Kontaveit.Foto: ANDREAS SOLARO, AFP/Scanpix

Roomas toimuval tenniseturniiril poolfinaali jõudnud Anett Kontaveit (WTA 26.) tõuseb uuel nädalal maailma edetabelis karjääri parimale kohale.

Seni ongi Kontaveidi parimaks kohaks praegu hoitav 26. positsioon. Uuel nädalal tõuseb ta vähemalt 25. tabelireale. Kui ta suudab Roomas veel mõne vastase alistada, siis on võimalik tõusta veelgi kõrgemale. Turniiri võitmise korral võiks Kontaveit kerkida juba 20 parema sekka.

Mullu jõudis Kontaveit Roomas veerandfinaali ehk võrreldes eelmise aastaga on ta teinud juba ühe sammu edasi ehk teeninud tabelisse punkte juurde.

Roomas jagatakse lisaks punktidele ka korralikult auhinnaraha. Naiste turniiri auhinnafond on 3,35 miljonit eurot. Poolfinaali jõudnud naistele on ette nähtud 126 590 eurot. Turniiri võitja teenib aga juba veidike üle poole miljoni euro.

Kontaveit läheb laupäevases poolfinaalis vastamisi ukrainlanna Elina Svitolinaga (WTA 4.). Kohtumine algab kell 13.00. Matš on ka Delfi TV eetris. Kontaveit ja Svitolina ei ole varasemalt mänginud.

Matšpall (Tennis)