Kontaveit andis kõva lahingu, kuid pidi ikkagi maailma 9. reketi paremust tunnistama

(103)
Anett Kontaveit
Anett KontaveitFoto: Patrick Hamilton, AFP/Scanpix

Anett Kontaveit (WTA 26.) jäi Brisbane'i tenniseturniiri teises ringis väga tasavägise mängu järel alla hollandlanna Kiki Bertensile (WTA 9.) 3:6; 6:2, 5:7.

Avasetis lasi Kontaveit murda oma esimese ja viienda servigeimi ning kaotas seti 3:6. Teises setis suutis eestlanna aga Bertensi pallingu murda kolm korda järjest, pääses 5:1 ette ja sai setivõidu 6:2.

Otsustav sett oli kõige tasavägisem ning seal tuli mängu saatuse otsustanud murre viimases geimis, kus Bertens kasutas ära oma teise murdepalli. Enne seda oli kolmandas setis murdevõimaluseni jõudnud korra vaid Kontaveit.

Kontaveit lõi kaks tundi ja kolm minutit kestnud matšis kolm ässa, tegi kolm topeltviga ja realiseeris kuuest murdepallist kolm. Kümme ässa löönud Bertens sai samuti kuus murdevõimalust ja kasutas neist ära neli. Eestlanna esimese servi õnnestumise protsent oli 65 hollandlanna 58 vastu, kuid teiselt servilt sai Kontaveit 33-st punktist vaid üheksa (27%).

Anett Kontaveit Brisbane'i turniiril. Foto: AFP7, ZUMAPRESS.com/Scanpix

Kontaveit ja Bertens olid seni omavahel kohtunud kolmel korral. Esimese omavahelise duelli kallutas Kontaveit 2016. aastal New Havenis 6:3, 6:4 enda kasuks, kuid kaks järgmist matši on lõppenud hollandlanna võiduga.

Bertens jäi 2017. aastal 6:4, 3:6, 6:1 peale Gstaadis ning 2018. aastal 6:3, 2:6, 6:3 Cincinnati Mastersil.

Bertensit ootab veerandfinaalis kohtumine endise maailma esireketi Naomi Osakaga (WTA 4.).

Anett Kontaveit - Kiki Bertens
5-7 Bertens saab kaks murdepalli ja realiseerib neist teise, võites otsustava seti ja kogu mängu 3:6, 6:2, 7:5! Matši statistika:
Vähemalt kiire lõppmäng on Bertelsil tagatud. Kontaveit hakkab servima, et mängu jääda.
5-6 Bertens pääseb oma servil kiirelt 40:0 ette, kuid laseb Kontaveidi järele. Seejärel võtab kaks punkti ikkagi hollandlanna.
5-5 Kontaveit on kindel ja hoiab servigeimi.
4-5 Bertens on väga kindel, lööb kümnenda ässa ja hoiab nulliga oma pallingut.
4-4 Kontaveit võidab seisult 30:30 kaks viimast punkti ja hoiab pallingut.
3-4 Bertens on samuti servil kindel. Otsustavas setis on olnud vaid üks murdepall ning selle jättis kasutamata Kontaveit.
3-3 Kontaveit hoiab pallingut kindlalt.
2-3 Bertens hoiab pallingut, kuid väga suurte raskustega ning pidi päästma ka ühe murdepalli.
2-2 Kontaveit on oma servil taas kindel ja loovutab vaid ühe punkti.
1-2 Bertens hoiab oma servigeimi nulliga.
1-1 Kontaveit hoiab oma pallingut kindlalt, loovutades vaid ühe punkti.
0-1 Bertens hoiab otsustava seti alustuseks oma pallingut.
6-2 Kontaveit hoiab pallingut ja võidab teise seti! Teise seti statistika:
5-2 Bertens võidab enda servigeimi nulliga.
5-1 Bertensil oli kasutada üks murdepall, aga Kontaveit pakkus väga nauditavat mängu ja hoidis oma servi.
4-1 Kontaveit teeb teises setis juba kolmanda servimurde! Ääretult tasavägine geim. Kontaveit tuli 15:40 kaotusseisust välja, kolm korda nähti tasamängu, murdepalli kasutas ta ära ilusa tagantkäe äralöögiga.
3-1 Mitu ilusat servi järjest löönud Kontaveit hoiab oma pallingugeimi!
2-1 Kontaveit murrab teist korda järjest Bertensi pallingu! Tasavägises geimis kasutas kolmanda murdepalli ära.
1-1 Kahjuks on Bertensi vastus sellele liialt võimas. Kontaveit ei saa nüüd enda pallingul punktigi.
1-0 Teine sett algab Kontaveidi servimurdega! Bertens tegi kohe seti alustuseks oma esimese topeltvea.
3-6 Bertens murrab seti lõpetuseks veelkord Kontaveidi servi. Hollandlanna näitab ilusat mängu, väga vähe eksib ja väga võimsalt servib. Vaata statistikat!
3-5 Bertens ei kingi Kontaveidile oma servigeimis punktigi.
3-4 Kontaveit hoiab tasavägise geimiga oma servi. Kolm korda oli tasamäng, aga Bertensit murdepallini ta ei lubanud.
2-4 Kontaveit sai lõpuks kaks esimest punkti ja Bertensi pallingult kätte, kuid servimurre jääb veel kaugele.
Reklaamipausi ajal käis väljakul Aneti treener Nigel Sears. Anett kurtnud, et pall lendab Bertensi reketi pealt liiga kiiresti, treener soovitas tempot maha võtta ja otsida ründamiseks võimalusi.
2-3 Kontaveit võidab oma servigeimi läbi raskuste. Kui riski piiril mängib ja esimene serv õnnestub, on lootust. Geimi lõpuks sai ta ka mängu esimese punkti teiselt servilt.
1-3 Kontaveit pole endiselt Bertensi servil ühtegi punkti saanud.
1-2 Kontaveit saab enda servigeimiga lõpuks silma pähe.
0-2 Bertens võidab enda servigeimi nulliga.
0-1 Mäng algab Bertensi servimurdega. Kontaveit tegi 30:30 viigiseisul topeltvea, enne seda aga lõi tagantkäelt mitme meetriga auti.
Mäng on alanud!
Kontaveit alustab loosi tahtel servimist.
Mängijad on soojendusel. 2 minutit anti just aega.
Korras! Osaka võitis Kenini 6:7 (3), 6:3, 6:1 ning kohtub järgmisena Kontaveidi ja Bertensi matši võitjaga.
Osaka on läinud 5:1 juhtima ja on ka ise järgmisena servimas.
Osaka juhib kolmandat setti juba 3:0.
Osaka võitiski teise seti 6:3. Ehk siis selles mängus tuleb ka kolmas sett. Kontaveiti pole väljakule oodata ilmselt enne kella 13.45-e.
Eelnev kohtumine Sofia Kenini ja Naomi Osaka vahel ei näi veel lõppevat. Seega pole ka Kontaveiti ja Bertensit niipea väljakule oodata. Kenin võitis avaseti kiires lõppmängus, kuid Osaka juhib teist setti 5:3.