Kaia Kanepi on 100 000 euro küsimise teemas ääretult pettunud

 (84)
Kaia Kanepi Prantsusmaa lahtistel.
Kaia Kanepi Prantsusmaa lahtistel. Foto: CHRISTIAN HARTMANN, Reuters/Scanpix

Prantsusmaa lahtiste tennisemeistrivõistluste avaringi kaotuse järel antud intervjuu lõpus tunnistas Kaia Kanepi, et ei soovi eriti intervjuusid anda ega meediaga suhelda, sest talle on liiga tehtud.

Kas jutt käib sellest, et krutiti üles teema, kuidas sa kodusel FedCupil Eesti esindamise eest 100 000 eurot küsisid?

Mis krutiti... See on täielik vale, mida kirjutati. Olen ajakirjanduse peale väga pahane.

Aga me ütlesime, et sul on täielik õigus raha küsida, sest tennis on sinu töö.

Ehk tõesti, aga ma ei küsinud seda summat. Olen meedias väga pettunud.

Kuidas me taas sõbraks saaksime?

Eks aeg näitab.

Mis toona juhtus? Postimees kirjutas veebruari alguses esmalt, et Kaia Kanepi soovis Fed Cupil koondise esindamsie eest 100 000 eurot. Lõpuks Kanepi raha ei saanud ning eestlanna ei tulnud ka väljakule. Mängudest loobus ta lõpuks siiski hoopis vigastuse tõttu.

Fed Cupi naiskonna kapten Märten Tamla märkis toona, et on Kanepi käitumises pettunud.

"Mina sain reedel teada, et ta ei tule. Läbirääkimiste protsessist mina väga ei teadnudki, sest raha jagamine ei ole minu ülesanne. Minu töö on küsida, kas nad on valmis mängima. Kaia ütles mulle "jah", aga lisas, et ta ei tee seda tasuta," rääkis Tamla veebruaris sündmustest, mis viisid selleni, et Kanepi küsis väidetavalt tenniseliidult Fed Cupi turniiril mängimise eest 100 000 eurot.

Seotud lood:

"Minu vastus oli talle, et see on normaalne, mingi summa tuleb küsida. Mul polnud aimugi, et jutt käib 50 000 või isegi 100 000 eurost. Mulle tunduvad need ühekordse ürituse eest kosmilised summad."

Tamla sõnul on maailma tennises tavaline, et Fed Cupil või Davis Cupil oma riiki esindav tennisist mingi rahasumma saab, sest samal ajal oleks tal ju potentsiaalselt võimalus mängida mõnel suure auhinnarahaga turniiril.

"On tavaline, et raha küsitakse, aga sellised summad ühe ürituse eest kindlasti tavalised ei ole. Vähemalt mina pole kuulnud, et keegi selliseid summasid oleks saanud. Premier turniiril ehk 750 000-dollarilise auhinnarahaga võistlusel saab poolfinaali pääsu eest 39 000 dollarit miinus maksud. Küsida kahe-kolme mängu eest sada tuhat on minu jaoks kosmos," sõnas Tamla.

Eeldades, et Kanepi ka ise teab, et nii palju küsida pole kohane ja Eesti tingimustes mõistlik, siis miks ta asja nii kaugele üldse viis? Tamla ei usu, et kättemaksust, kuigi varem on meediast läbi käinud, et alaliit pole olnud nõus Kanepit treeneri tasustamisel abistama.

"Ei usu, et kättemaksust. Ei taha uskuda. Olen alati sportlasi toetanud ja nende poolel olnud. Võis ka olla, et ta ei tahtnud tegelikult mängida. Võib-olla oli tõesti haige ja sellepärast küsis sellist summat," pakkus Tamla välja versiooni, et 100 000 euro nimel oleks kunagine maailma 15. reket olnud nõus viiruse koha pealt silma kinni pigistama.

Samal ajal on Tamla pettunud, et Kanepi oma Austraaliast saadud haigusest ise talle ei rääkinud. "Olen pettunud eelkõige selles, et minu jaoks on asjad segased. Kaia ütles mulle, et ta on valmis mängima, kui saab rahaliselt kokkuleppele. Sattusin eile vaatama uudiseid, kus sellest pikalt räägiti. Tema enda tiimist tulevad niivõrd segased signaalid. Valdo Randpere (Kanepi mänedžer - toim) rääkis, et tal on nii paha olla, et ei tea, mida teha. Aga samal ajal teeb trenni. Need kaks asja ei käi minu meelest kokku," jätkas Tamla.

"Peale Australian Openi teist ringi ütles ta, et on sama heas vormis kui US Openi ajal, kuid pärast kolmanda ringi kaotust tuli järsku viiruse jutt. Kas juba siis läbirääkimised raha osas käisid, ma ei tea. Olen pettunud, et ta mulle nendest asjadest ei rääkinud. Mulle ütles ta, et on valmis koondist esindama, kui saab rahaliselt kokkuleppele. Haigusest minuga juttu ei olnud."

Matšpall (Tennis)