"Kahju ühiskonnale on juba tehtud." Terviseametnik jäi vaktsiinivastase Novak Djokovici harimisega hiljaks


"Kahju ühiskonnale on juba tehtud." Terviseametnik jäi vaktsiinivastase Novak Djokovici harimisega hiljaks
Novak Djokovic.Foto: Imago Sport/Scanpix

Serbia tennisetäht Novak Djokovic teatas eelmisel nädalal, et ta on vaktsiinivastane. Kui koroonaviiruse vastu tehakse vaktsiin avalikuks, ei soovi ta sellega tegemist teha.

"Isiklikult olen ma vaktsineerimise vastu ning ma ei tahaks, et keegi sunniks mind seda tegema, et saaksin reisida. Kui see tehakse kohustuslikuks, siis mis saab? Peaksin sellisel juhul otsuse vastu võtma," rääkis 17-kordne suure slämmi võitja.

Djokovic koduriigi Serbia valitsuse epidemioloog Predrag Kon pidas tennisisti väljaütlemisi ühiskonnale ohtlikuks.

"Djokovici karjääri ühe lojaalseima toetajana oleksin tahtnud, et mul olnuks võimalus talle selgitada, kui tähtis on immuniseerimine rahva tervise jaoks. Nüüd on liiga hilja, ühiskonnas on väärarvamused juba levima hakanud," kirjutas Kon oma Facebooki lehel.

Kriitikat on saanud ka Djokovici abikaasa Jelena, kes jagas Instagramis 10-minutilist videot, kus USA füüsik Thomas Cowan arutles vandenõuteooria üle, et koroonaviiruse leviku on põhjustanud 5G tehnoloogia.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!
Matšpall (Tennis)