Avasetis, mis kestis vaid pool tundi, murdis Barty ukrainlanna servi kolmandas ja seitsmendas geimis.

Teist setti alustas Jastremska kohe oma pallingugeimi kaotusega, kuid suutis neljandas geimis tagasi murda. Otsustav murrang tuli seisul 5:5, kui Barty murdis ukrainlanna servi kuivalt.

Esireket lõi neli ässa ning sai 11 murdepalli, millest realiseeris neli. Maailma edetabelis 24. kohal asuv Jastremska suutis kolmest oma murdevõimalusest ära kasutada ühe. Mängu üldpunktid jäid Barty kasuks 74:54.

Finaali eel

19-aastase Jastremska (WTA 24.) jaoks on tegemist karjääri esimese Premier-klassi turniiri finaaliga. Tänases poolfinaalis alistas ta 6:4, 7:6 (4) kuuenda paigutusega valgevenelanna Arina Sabalenka (WTA 12.).

Jastremska on võitnud kolm WTA turniiri, kuid kõik need olnud International-klassi tasemega. Käesolevast hooajast on ukrainlanna uueks treeneriks varem Serena Williamsit, Caroline Wozniackit ja Naomi Osakat juhendanud Sascha Bajin.

Maailma esireket Ashleigh Barty peab seega kaks kohtumist järjest ukrainlannade vastu, sest ka Australian Openi avaringi vastaseks loositi talle Ukraina esindaja Lesia Tsurenko.

Eilses poolfinaalis nägi Barty peaaegu kaks tundi vaeva ameeriklanna Danielle Collinsiga (WTA 27.), keda ta võitis skooriga 3:6, 6:1, 7:6 (5).