FOTOD ja TIPPHETKED | SUPER! Kontaveit võitis järjekordse maratonlahingu ja pääses Stuttgartis poolfinaali

(107)

Anett Kontaveit (WTA 31.) võitis Stuttgarti WTA tenniseturniiril juba teise maratonlahingu ning pääses poolfinaali. Võit venelanna Anastassija Pavljutšenkova (WTA 27.) üle tuli 2 tunni ja 57-minutilise matši järel numbritega 7:5, 6:7 (6:8), 6:4.

Kontaveit lõi täna 4 serviässa ja tegi 6 topeltviga, kunagine maailma 13. reket Pavljutšenkova vastas 2 ässa ja 7 topeltveaga. 16-st murdepallist realiseeris eestlanna 8, venelanna 15-st 6.

Matši tasavägisust ilmsestas eelviimane geim, kus Kontaveidil oli kasutada kolm matšpalli ja Pavljutšenkoval neli murdepalli. Venelanna suutis end 4:5 seisuni murda, kuid loovutas siis ikkagi viimases geimis oma servi. Kontaveidil läks seega täna võiduks vaja nelja matšpalli.

Nelja parema seas kohtub Kontaveit kas tšehhitar Karolina Pliškova (WTA 6.) või lätlanna Jelena Ostapenkoga (WTA 5.), kes peavad oma veerandfinaalmatsi veel täna hilisõhtul ja saavad magama alles varahommikul.

Anett Kontaveit - Anastassia Pavljutšenkova
KÄES! Kontaveit võidab järjekordse maratonlahingu neljanda matšpalli pealt 7:5, 6:7 (6:8), 6:4.
15:40 Matšpall...
Kontaveit Pavljutšenkova servil 15:30 ees.
5-4 Viienda murdepalli pealt Pavljutšenkova paraku murrab.
Venelannal oli kasutada neljas murdepall, kuid Kontaveit päästis ka selle.
40:40 Ei taha Pavljutšenkova veel koju minna.
Kontaveidil kolmas matšpall.
Pavljutšenkoval selle geimi kolmas murdepall.
40:40 Ei. Mäng jätkub.
Teine matšpall. Kas nüüd õnnestub?
Kuid Kontaveit päästab võimsa võrgumänguga ka selle.
Teine murdepall Pavljutšenkoval.
40:40 Kontaveit päästab murdepalli.
Kontaveit kingib topeltveaga vastasele murdevõimaluse.
40:40 Pavljutšenkova päästab selle.
40:30 Matšpall Kontaveidil...
5-3 Kontaveit murrab ja asub nüüd matši võidu peale servima!
15:40 Kaks murdepalli Kontaveidil.
4-3 Pavljutšenkova murrab samuti. Kontaveit sai oma servil vaid ühe punkti.
4-2 Kontaveit murrab kolmanda murdepalli pealt! Ülitasavägine geim.
3-2 Pavljutšenkova murrab kohe vastu! Kontaveit suutis kolm murdepalli päästa, neljandat enam mitte.
3-1 Kontaveit teeb otsustava seti esimese servimurde!
2-1 Kontaveit hoiab oma servi nulliga!
1-1 Pavljutšenkova hoiab oma servi raskustega.
1-0 Kontaveit hoiab oma servi kindlalt, venelanna sai vaid ühe punkti kätte.
6-7 Pavljutšenko võidab endale juba viienda settpalli.
6-8 KAHJU! Kontaveit kingib venelannale minibreigi ja kaotab seti.
6-6 Kontaveit päästab ka teise settpalli!
5-6 Kontaveit päästab hea serviga esimese.
4-6 Pavljutšenkoval kaks settpalli.
4-5 Pavljutšenkova haarab võimsa eeskäega eduseisu.
4-3 Kontaveit läheb juhtima. Pavljutšenkova tõrjub auti.
4-4 Pavljutšenkova viigistab võimsa tagakäega.
3-3 Kontaveit paneb venelanna jooksma ja viigistab ilusa eeskäega.
2-3 Pavljutšenkova oli esimese serviga hädas, teise pealt haaras Kontaveit ründepositsiooni. Minibreigid tasa.
1-3 Kontaveidi pall läheb auti.
1-2 Kontaveit vähendab kaotusseisu.
0-2 Pavljutšenkova läheb minibreigiga ette.
6:6 Kontaveidi mängu esimene äss viib teise seti kiiresse lõppmängu.
Kontaveit oma servil 40:0 ees.
5-6 Pavljutšenkova hoiab oma servi. Kiire lõppmäng on talle vähemalt tagatud.
Pavljutšenkova läks oma pallingul 40:0 juhtima, aga Kontaveit võitles end 40:40-ni.
5-5 Kontaveit tuleb raskest seisust välja ja hoiab oma pallingut.
40:40 Päästab ka teise!
30:40 Esimese Kontaveit päästab...
15:40 Kaks murde- ja settpalli Pavljutšenkoval.
4-5 Sama kindel geimivõit nüüd Pavljutšenkovale.
4-4 Kontaveit hoiab oma pallingut kindlalt, kinkides vastasele vaid ühe punkti.
3-4 Kontaveit murrab ülitasavägise heitluse järel vastase pallingu ja on selles setis sisuliselt mängus tagasi!
2-4 Pavljutšenkova murrab! Venelanna terav eeskäsi teeb siinkohal töö ära.
2-3 Kontaveidil oli tasavägises geimi kasutada murdepall, aga hea kaitsemäng aitab Pavljutšenkoval servi hoida.
2-2 Kontaveit hoiab oma servi kindlalt, kinkides Pavljutšenkovale vaid ühe punkti.
1-2 Teine geimivõit venelannale järjest. Kontaveit võitles küll 40:40-ni, aga Pavljutšenkova hoidis pallingut.
1-1 Pavljutšenkova murrab kohe vastu.
1-0 Kontaveit alustab teist setti servimurdega. Pikk geim tuli Anetile kätte teise murdepalli pealt.
Tasavägine algus teisele setile. Pavljutšenkova servil seis 40:40.
40:30 Settpall Kontaveidil.
Kontaveidi servil seis 30:30.
7-5 Sett on käes!
6-5 Pavljutšenkova tegi geimis kaks topeltviga, Kontaveit murdis! Teine katse oma serviga sett ära lõpetada.
Kolm punkti järjest võitnud Pavljutšenkova juhib Kontaveidi servil 15:40.
5-5 Ai, ai, ai! Kontaveit loovutab kõige valusamal hetkel oma servi topeltveaga.
5-4 Pavljutšenkova võidab tasavägise geimi. Kontaveidil tuleb nüüd oma servi hoida, siis on sett läbi.
5-3 Kontaveit hoiab oma servi ja on setivõidust ühe geimi kaugusel.
Homne ajakava on ka väljas. Kui Kontaveit selle mängu võitma peaks, tuleb ta homme samuti kell 19.30 väljakule.
Kontaveit kutsus treeneri väljakule nõu andma.
4-3 Pavljutšenkova kingib Kontaveidile oma servil vaid ühe punkti.
4-2 Kontaveit hoiab siiski oma servi.
Kontaveit läks oma servil 40:0 juhtima, kuid siis ei jäänud esimene serv enam sisse ja Pavljutšenkova viigistas 40:40.
3-2 Kolmandat enam ei päästa ja Kontaveit teeb matši esimese servimurde!
30:40 Kaks esimest murdepalli Pavljutšenkova päästab.
0:40 Kontaveidil kasutada kolm murdepalli.
2-2 Võimsad äralöögid aitavad Kontaveidil oma pallingut hoida. Servimurded selles mängus veel nägemata.
1-2 Kontaveit läks vastase servil 0:30 juhtima, kuid venelanna võitis siis neli punkti järjest, neist viimase väga õnnetu võrgupuute abiga.
1-1 Kontaveit hoiab oma servi sama skooriga.
0-1 Pavljutšenkova hoiab oma servi, Kontaveit sai kaks punkti kätte.
Kontaveit võitis mündiviske ja valis tõrje.