Maailma esinumber Djokovic oli viiesetilises maratonlahingus 2:6, 7:6 (7:4), 3:6, 6:3, 6:4 üle Šveitsi esindavast Stanislas Wawrinkast (ATP 10.), kes oli veerandfinaalis lülitanud konkurentsist šotlase Andy Murray.

Djokovici ja Wawrinka mäng kestis 4 tundi ja 9 minutit.

"Just selliste mängude nimel me elamegi," sõnas kaotusseisust välja tulnud Djokovic pärast kohtumist. Muide, aasta alguses toimunud Austraalia lahtistel venis meeste omavaheline neljanda ringi mäng veelgi pikemaks ning Djokovic võttis ka siis võidu, olles otsustavas setis 12:10 Wawrinkast parem.

Finaalis läheb serblane vastamisi maailma edetabelis teisel kohal asuva Rafael Nadaliga, kes oli 6:4, 7:6 (1), 6:2 üle prantslasest Richard Gasquet`st (ATP 9.). Olgu öeldud ka antud kohtumise ajaline pikkus - 2 tundi ja 21 minutit.

Ka naiste üksikmängu finaalis kohtuvad maailma edetabeli kaks paremat - kodupubliku ees mängiv Serena Williams (WTA 1.) mängib valgevenelanna Victoria Azarenkaga (WTA 2.).