Esmakordselt pärast Teist maailmasõda: Wimbledoni tenniseturniir jääb ära

 (4)
Tennise Fed Cup Tallinnas: Eesti- Suurbritannia
Anett KontaveitFoto: Rauno Volmar

Kolmapäeval kinnitati ametlikult, et Wimbledoni suure slämmi tenniseturniiri sel aastal koroonaviiruse pandeemia tõttu ei toimu.

1877. aastast peetav Wimbledoni turniir pidi tänavu aset leidma 29. juunist kuni 12. juulini.

"See on otsus, mida me ei teinud kergekäeliselt, kuid lähtusime ennekõike inimeste tervisest ja avalikust huvist. Usume, et praeguses globaalses kriisis oli võistluste tühistamine ainuõige otsus, " teatas Wimbledoni korraldava All England Lawn Tennis Clubi juht Ian Hewitt.

"Keskendume nüüd sellele, kuidas me saaksime Wimbledoni ressursse kasutada nii, et olla kohalikule kogukonnale maksimaalselt toeks," rõhutas Hewitt.

Enne Wimbledoni toimuma pidanud French Open on lükatud mai lõpust septembrikuusse ning peaks hetkeseisuga algama 20. septembril.

Viimati oli Wimbledoni turniir ära jäänud Teise maailmasõja tõttu.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!
Matšpall (Tennis)