Endine tippmängija: Serena Williamsi juhtum näitab, kui julm on tennisesüsteem

 (38)
Serena Williams
Serena Williams Foto: Crystal Chatham, AP/Scanpix

Endise tippmängija James Blake`i arvates vajab tennis tõsist reformi, sest praegune süsteem on sunnitud mängupausilt naasnud sportlaste suhtes väga julm.

Blake tõi näiteks sel nädalal algava Miami Openi tippturniiri, kus endine esireket Serena Williams, kes sai eelmisel sügisel emaks, jäi asetuseta ja sattus seetõttu juba avaringis kokku maailma 22. reketi Naomi Osakaga.

"Loogiline oleks, kui süsteem kaitseks lapseootele jäänud tennisiste. Reeglid peaks olema sellised, et naised ei saa karistada raske loosi läbi," rääkis Miami Openi turniiri korraldav Blake.

"Seda ei peaks juhtuma. Kuna ta (Williams) on selle turniiri mitmel korral võitnud, vajaks ta natukenegi abi. Ta ei pidanud ju võistluspausi vigastuse tõttu või seepärast, et oleks motivatsiooni kaotanud," lisas 38-aastane ameeriklane.

23-kordne suure slämmi turniiride võitja Williams on hetkel WTA edetabelis langenud 491. kohale ega saa seetõttu ühelgi tippturniiril asetust. Eelmisel jõuproovil Indian Wellsis langes raske loosi saanud ameeriklanna välja kolmandas ringis, jäädes alla oma vanemale õele Venus Williamsile 3:6, 4:6.

Matšpall (Tennis)