Endine maailma seitsmes reket eemaldati French Openilt, kuigi oli augustis juba koroona ilma sümptomiteta läbi põdenud


Endine maailma seitsmes reket eemaldati French Openilt, kuigi oli augustis juba koroona ilma sümptomiteta läbi põdenud
Fernando VerdascoFoto: imago images/Scanpix

Prantsusmaa lahtistel tennisemeistrivõistlustel on nimekamatest mängijatest juba turniiri ukse taha jäetud Fernando Verdasco, Milos Raonic ja Belinda Bencic. Põhjuseks positiivne koroonaproov.

36-aastane Hispaania veteran Verdasco rääkis reedel, et olukord ajab teda vihaseks ja teeb kurvaks. Maailma 58. reket selgitas sotsiaalmeedias, et sai augustis koroonadiagnoosi, kuigi oli asümptomaatiline, istus oma aja karantiinis ära ning andis Rooma ja Hamburgi turniiril ainult negatiivseid proove. Teisipäeval Pariisis võetud proov osutus aga positiivseks.

"Selgitasin oma ajalugu, et saada kordustest, eriti arvestades, mis teiste mängijatega sarnastes olukordades on juhtunud," ütles endine maailma seitsmes reket. "Roland Garros keeldus teist testi tegemast, isegi kõiki asjaolusid arvesse võttes. Loosimise ja turniiri alguseni oli piisavalt aega. Mind diskvalifitseeriti sellest hoolimata."

Verdasco lisas, et tegi neljapäeval omaalgatuslikult veel kaks testi, mis osutusid negatiivseks.

"See võib juhtuda iga mängijaga. Minu arvates pidanuks ma vähemalt saama võimaluse uueks testiks, et seda ebaõiglast eemaldamist vältida," ütles ta.

Prantsusmaa tenniseliit teatas eelmisel pühapäeval, et meeste kvalifikatsiooniturniirilt on eemaldatud viis mängijat, kellest kaks andsid ise positiivse koroonaproovi ning kolm ülejäänut olid kontaktis viirust kandnud treeneriga.

Seotud lood:

Üks viiest mängijast oli endine TOP 30 mängija Damir Dzumhur, kes sunniti karantiini jääma oma nakatunud treeneri Petar Popovici tõttu.

"Oleme kindlad, et see oli valepositiivne test, kuna mu treeneril on antikehad," kirjutas Dzumhur Instagrami ja lubas korraldajad kohtusse kaevata.

French Openi põhiturniir algab homme.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!
Matšpall (Tennis)