Djokovicile kaotanud Anderson avaldas põhjuse, miks tal finaali algus rappa läks


Kevin Anderson
Kevin AndersonFoto: OLI SCARFF/ AFP/ Scanpix

Lõuna-Aafrika Vabariigi tennisist Kevin Anderson tunnistas, et mängis Wimbledoni turniiri finaali alguses alla oma võimete, sest oli hädas liiga suure närvipingega.

Anderson kaotas esimesed setid 2:6, 2:6 ja sai alles siis oma mängu käima. Kolmandas setis oli tal Novak Djokovici servil kasutada viis settpalli, kuid need jäid realiseerimata ja serblane võitis lõpuks kiiresse lõppmängu läinud seti 7:6 (7:3).

Anderson läks seejuures finaalmatšile vastu olukorras, kus ta oli Wimbledonis tennist mänginud juba üle 21 tunni, kuid väsimuse süüks ta kaotust ei ajanud.

“Mängu algus oli tõeliselt raske. Küsimus polnud füüsilises vormis, vaid tohutus närvipinges, millega ma ei saanud hakkama. Alguses mängisin seetõttu väga halvasti," tunnistas Anderson, kelle poolfinaalmäng John Isneriga oli kestnud kuus ja pool tundi.

"Finaali eel on ikka ootused üleval. Lootsin kogemusest, mille sain näiteks US Openi finaalist või mõned päevad varem Federeriga matšist, kasu lõigata, kuid ei õnnestunud. Djokovic oli parem ja ma õnnitlen teda," lisas Anderson.

Matšpall (Tennis)