Maailma esireket Djokovic pidi poolfinaalis kreeklase Stefanos Tsitsipasega (ATP 6.) kõvasti vaeva nägema.

Djokovic võitis kaks esimest setti 6:3, 6:2, aga siis haaras ohjad Tsitsipas. Kolmandas setis oli Djokovicil seisul 5:4 matšpall, aga Tsitsipas suutis raskest seisust välja tulla ja kolm geimi järjest võita. Kolmas sett kuulus talle seega 7:5 ja neljas 6:4.

Otsustavas setis ei jätnud Djokovic enam midagi juhuse hooleks ja võitis 6:1. Kohtumine kestis neli tundi.

Djokovic jõudis karjääri jooksul viiendat korda French Openi finaali, ainus esikoht tuli aastal 2016. Tsitsipas peab esimest suure slämmi turiiri finaalikohta veel ootama.

Nadalil (ATP 2.) ei tekkinud argentiinlase Diego Schwartzmanni (ATP 14.) vastu suuri probleeme. 13. Prantsusmaa lahtiste meistritiitlit jahtiv hispaanlane jäi peale 6:3, 6:3, 7:6(0). Väga kiirelt õhtule siiski ei saadud, sest kohtumine kestis kolm tundi ja 12 minutit.

Finaal peetakse pühapäeval.

Homses naiste esikohamatšis kohtuvad poolatar Iga Swiatek (WTA 53.) ja USA esindaja Sofia Kenin (WTA 6.). Mäng algab kell 16.