Djokovic: ma ei saa lubada, et ma kunagi enam nii ei tee

 (2)
Djokovic: ma ei saa lubada, et ma kunagi enam nii ei tee
Novak Djokovic täna Roomas treeningul.Foto: AFP/SCANPIX

Maailma esireket Novak Djokovic on US Openi kohtunike otsusega leppinud, kuid ei saa lubada, et ta enam kunagi joonekohtunikke palliga ei vigasta.

"Ma ei saa lubada ega garanteerida, et ei tee enam ealeski midagi sarnast või et seda enam kunagi ei juhtu," ütles Djokovic ajakirjanikele Roomas, kus algas täna ATP ja WTA turniir Italian Open.

"Ma annan endast ilmselgelt parima, kuid elus on kõik võimalik," lisas ta. "Reeglid on selged. Ma leppisin sellega ja olen edasi liikunud."


Serblane rääkis, et on pärast intsidenti ka joonekohtunikule helistanud ja tema tervise kohta pärinud.

Djokovic eemaldati eile lõppenud US Openilt hoolimatu käitumise tõttu, kuna ta lõi kaheksandikfinaalis hispaanlase Pablo Carreno Busta vastu frustratsioonist palli selja taha, tabades kogemata naisjoonekohtunikku kõrri.


Kohtunikud määrasid Djokovicile disklahvi (tennisereeglite järgi default'i), jättes ta ilma ka kaheksandikfinaali jõudmisega kaasnenud 250 000-dollarilisest auhinnarahast. Lisaks sai ta intsidendi eest 10 000 dollarit trahvi ning peab veel tasuma 7500 dollarit, sest ei ilmunud matši järel kohustuslikule pressikonverentsile.

Loe lisaks kahte samal teemal ilmunud arvamusartiklit:

KOMMENTAAR | Ärge pange sportlast puuri!

Seotud lood:

Ants Põldoja: kui jalgpallur ajab mingit mula suust välja, siis sellest mingit lugu pole, aga tennisist peab olema väljapeetud ja särama punasel vaibal

Ja kuula "Matšpalli" podcasti, kus samuti Djokovici intsidenti arutati:

Matšpall (Tennis)