DELFI WIMBLEDONIS | Austraalia tennisist sai kehva mängu eest üle 50 000 euro suuruse trahvi

 (8)
DELFI WIMBLEDONIS | Austraalia tennisist sai kehva mängu eest üle 50 000 euro suuruse trahvi
Bernard TomicFoto: Ben Stansall, AFP/Scanpix

Austraalia tennisist Bernard Tomic kaotas Wimbledoni tenniseturniiri avaringis prantslasele Jo-Wilfried Tsongale kõigest 58 minutiga ning korraldajad otsustasid Tomicit nõrga esituse eest trahvida.

Tegu oli Wimbledoni viimase 15 aasta lühima meeste üksikmänguga. Esimene sett kestis vaid 18 ning teine 17 minutit, lõppnumbriteks 6:2, 6:1, 6:4.

Varemgi sarnaseid tempe teinud Tomic oli mängu ajal ilmselgelt mõtetega mujal ning ei osutanud hästi servinud Tsongale erilist vastupanu.

Mängujärgsel pressikonverentsil tunnistas Tomic, et mängis halvasti, ent ei nõustunud väitega, nagu ta poleks üritanud. "Mängisin lihtsalt kohutavalt. Mille eest peaks mult auhinnaraha ära võtma? Arvan, et mängisin nii hästi kui suutsin, täna oli lihtsalt halb päev. Ta lõi vist 24 ässa?"

Korraldajad ei jäänud sellega igatahes nõusse, sest määrasid Tomicile maksimaalse rahalise karistuse.

"Kõikidelt mängijatelt oodatakse professionaalsel tasemel mängimist igas suure slämmi kohtumises. Kuivõrd kohtuniku arvates ei olnud Tomici esimese ringi kohtumine sellele vastav, leiti, et mängijat tuleks trahvida tema esimese ringi auhinnaraha ulatuses," seisis täna Wimbledoni ametlikus teates.

Nii meestel kui naistel on esimese ringi auhinnarahaks 45 000 inglise naela, mis võrdub pisut üle 50 000 euroga.

26-aastane Tomic on maailma edetabelis 96. kohal. 2011. aastal jõudis ta Wimbledonis veerandfinaali.

Matšpall (Tennis)