DELFI WIMBLEDONIS | Aktivistid protestisid Wimbledoni perfektsete maasikate vastu

 (4)
DELFI WIMBLEDONIS | Aktivistid protestisid Wimbledoni perfektsete maasikate vastu
Foto: PA Pictrues/Scanpix

Wimbledoni tenniseväljakute kõrval leidis eile aset omapärane protestiaktsioon. Grupp aktiviste andsid häälekalt teada, et ka lödid ja küpsed maasikad on söödavad ning väitsid, et Wimbledonis müüdavad maasikad on liiga perfektsed.

Tõtt öelda jõudsin ka ise juba turniiri avapäeval mõelda, miks küll kõik siinsed maasikad, mida 2.50 naela maksvates plastkarpides müüakse, nii tehislikud välja näevad. Sugugi mitte sellised, nagu meil turu peal müüakse. Mõtlesin, et küllap siis nii peabki olema. Teine sort võibolla... Aga tuleb välja, et kellelegi on need lausa pinnuks silmas!

"Mida me tahame! Pehmeid (ingliskeelset väljendit wonky võib mõista ka kui "lödisid" - G.L.) maasikaid! Millal me neid tahame? Kohe!" skandeerisid protestijad, kes kandsid plakateid kirjaga "Lödi on ka maitsev mari" ja "Õiglus pehmetele maasikatele" ning pakkusid möödujatele neid "õigeid" maasikaid, mis Wimbledoni korraldajatele ei kõlba.

Protestiaktsiooni iva on kutsuda inimesi üles mitte toitu raiskama. Naiivne oleks arvata, et Kentis asuval Wimbledoni ametlikul maasikatarnijal Hugh Lowe farmil ainult ilusad pringid marjad kasvavad. Küllap toimub seal ikka põhjalik selektsioon.

"Õiget" maasikat sai proovida ka protestimiitingut kaema tulnud politseinik. Foto: PA Pictures/Scanpix


Sellised näevad välja Wimbledonis müüdavad maasikad. Foto: PA Pictures/Scanpix
Matšpall (Tennis)