DELFI NEW YORGIS | Milline Serena Williamsi mänguelement kannatab võrdlust meestega?

 (21)
Serena Williams
Serena WilliamsFoto: Robert Deutsch, USA Today Sports

Täna tennise US Openi 4. ringis Kaia Kanepiga kohtuval Serena Williamsil on üks mänguelement, mida tihti võrreldakse meestega.

Selleks on serv. Williams on suuteline servi lööma kiirusega üle 200 km/h. Käesoleval US Openil sellist pommi ei ole veel tulnud, aga 195 km/h on käe sees olemas, nagu näitas teise ringi kohtumine sakslanna Carina Witthöftiga.

Kolmandas ringis lõi ta õe Venuse vastu 10 serviässa, kiireima servi kiiruseks fikseeriti 192 km/h. Serena sõnul oli see kaugelt tema parim mäng pärast tagasitulekut. Venuse kohtumise järgne avaldus kõlas veelgi uhkemalt: "Serena mängis teistele kättesaamatut tennist."

Aga servikiiruse juurde tagasi tulles. 2015. aasta US Openil sai Serena maksimaalseks servikiiruseks 203 km/h. See oli pügala võrra parem kui meesüksikmängu toonasel tšempionil Novak Djokovicil.

2008. aasta Wimbledoni meesüksikmängu finaalis, kus kohtusid Roger Federer ja Rafael Nadal mõõdeti kiireimaks serviks 208 km/h. Naiste finaalis Serena ja Venus Williamsi vahel saadi kätte täpselt samasugune number.

Kaia Kanepi kiireim serv US Openi 3. ringi kohtumises Rebecca Petersoni vastu oli 173 km/h.

Loe naiste suurte servikiiruste põhjusest täpsemalt siit!

Matšpall (Tennis)