Del Potro asendusmees tõi Argentiinale Davise karikal finaalikoha

 (1)
Juan Martin Del Potro
Juan Martin Del Potro (vasakult kolmas) ja Leonardo Mayer (neljas) ja Guido Pella (kuues) tõid Argentiinale võidu.Foto: Andy Buchanan, AFP

Argentiina tennisekoondis jõudis Davise karikaturniiril viiendat korda finaali, alistades ülipõnevas poolfinaalis 3:2 Suurbritannia.

Argentiinlased võtsid Glasgows peetud matšis avapäeval Juan Martin Del Potro ja Guido Pella võitudega sisse 2:0 juhtpositsiooni, ent Andy Murray võit esmalt koos venna Jamiega paarismängus ning seejärel ka üksikmängus viigistasid seisu.

Otsustavaks sai seega viimane üksikmäng, kus kohtusid Leonardo Mayer (ATP 128.) ja Daniel Evans (ATP 56.). Huvitavat: Mayer oli eelmise aasta juunis enne vigastuste tekkimist maailma edetabelis nii kõrgel kui 21. kohal, Evansit lahutas äsjastel USA lahtistel hilisema võitja Stanislas Wawrinka alistamisest aga vaid üks punkt.

Mayer kaotas avageimi 4:6, kuid suutis seejärel võita kolm järgmist 6:3, 6:2, 6:4, kindlustades ka matšivõidu.

29-aastase Mayeri võidule lisab kaalu tõsiasi, et meeskonna vaieldamatu liider Del Potro loobus otsustavast kohtumisest, kuna polnud viiesetilisest üksikmängust ja neljasetilisest paarismängust taastunud.

Argentiina pääses finaali küll juba viiendat korda, ent võitnud pole nad turniiri kunagi. Nende finaalivastane on seekord Horvaatia, kes alistas tänu Marin Cilici kolmele võidule Prantsusmaa.

Matšpall (Tennis)