BLOGI | Raskest seisust välja tulnud Kanepi alistas maailma 120. reketi ja pääses Cincinnati turniiril teise ringi

(90)
Kaia KanepiFoto: GLYN KIRK, AFP

Kaia Kanepi (WTA 46.) alustas täna Cincinnati 2,8 miljoni dollari suuruse auhinnafondiga tenniseturniiri põhiturniiri edukalt, kui võitis avaringis 2:6, 6:3, 6:1 usbekitari Varvara Leptšenkot (WTA 120.).

Tasavägine kohtumine kestis kokku tund ja 52 minutit. Matš algas Kanepi jaoks raskelt, kui Leptšenko murdis kiirelt Kanepi servi. Eestlanna sellele vastata ei suutnud ja seisul 2:4 murdis usbekitar taas Kanepi geimi. Esimese seti võitis Leptšenko 6:2.

Teises setis Kanepi mäng paranes. Kanepi alustas oma geimi hoidmisega ja murdis kohe lisaks vastase pallingu. Kokku oli teises setis viis servimurret, millest kolm tegi eestlanna. 49 minutit kestnud teise seti võitis Kanepi numbritega 6:3.

Kolmandas setis Kanepi enam Leptšenkole võimalust ei jätnud. Leptšenko võitis küll esimese geimi, kuid enamaks usbekitar suuteline polnud. Kanepi murdis vastase servi kolmel korral ja kindlustas kolmanda seti tulemusega 6:1 kogu matši võidu.

Kaheksandikfinaalis kohtub Kanepi 22-aastase austraallanna Ashleigh Bartyga (WTA 16.), kes alistas avaringis tšehhitari Marketa Vondrousova (WTA 102.) 6:3, 7:5.

KAIA KANEPI - VARVARA LEPTŠENKO
Kogu kohtumine Kanepile 2:6, 6:3, 6:1.
Kanepi murrab lõpetuseks kolmandat korda Leptšenko pallingu ja võidab seti 6:1.
Kanepi võitis oma servigeimi nulliga ja on vaid ühe geimi kaugusel võidust.
Viimase kahe geimiga on Leptšenko võitnud vaid ühe punkti
Kanepi murrab taas vastase pallingugeimi! Seis on juba 4:1.
Kanepi on heas hoos. Võidab oma geimi kindlalt ja juhib juba 3:1.
Super! Kanepi murdis Leptšenko pallingu ja asub otsustavat setti 2:1 juhtima.
Kanepil kasutada murdepall Leptšenko servigeimis.
Kanepi hoiab oma geimi kindlalt.
Kanepi on juhtimas oma servigeimi kindlalt 40:15.
Kolmandat setti alustas servimisega Leptšenko, kes hoiab ka oma geimi. 0:1.
Kolmanda settpalli suudab Kanepi ära kasutada ning viib kohtumise otsustavasse setti.
Kumbki ei taha geimi ära anda. Kanepil on olnud kasutada üks settpall ja Leptšenkol viis murdepalli, aga seis jälle võrdne 40:40.
Leptšenkol on olnud selles geimis juba kolm murdepalli, kuid Kanepi on kõik päästnud. Taas seis 40:40.
Kanepi servigeimis seis 40:40.
Kanepi murrab taas ning asub seisult 5:3 servima setivõidule.
Kanepil kasutada nüüd omakorda murdepall. 40:30.
Kanepi on Leptšenko servigeimis ees 30:15.
Leptšenko sai teise murdepalli, mille suutis ka ära kasutada. 4:3.
Leptšenkol kasutada taas murdepall, kuid Kanepi tõrjus selle. 40:40.
Kanepi servigeimis seis 15:15.
Super! Kanepi võidab usbekitari servigeimi nulliga ning asub setti 4:2 juhtima.
Kanepi tuleb siiski keerulisest seisust välja ja võidab oma pallingugeimi. Juhib 3:2.
Leptšenkol kasutada Kanepi geimis murdepall.
Leptšenko võitis oma geimi nulliga ja seis tasa 2:2.
Lepšenko murrabki kohe tagasi. Kanepi on siiski ees 2:1.
Kanepi servigeimis seis 30:30.
Kanepi murrab Leptšenko servigeimi! Kanepi ees 2:0.
Kanepil kasutada seisul 40:15 kaks murdepalli.
Kanepi on Leptšenko servigeimis ees 30:0.
Teist setti alustab Kanepi hästi. Hoiab oma servigeimi. 1:0.
Leptšenko võidab oma geimi nulliga, millega kindlustab esimese seti võidu. 6:2.
Leptšenko on kahe punkti kaugusel setivõidust. Juhib oma geimi 30:0.
Leptšenko murrabki taas ning asub juba seisult 5:2 servima seti võidu peale.
Leptšenko on võitnud kolm punkti järjest ja tal on kasutada taas murdepall.
Kanepi alustas oma geimi kindlalt. 30:0.
Leptšenko hoiab oma geimi. Usbekitar ees 4:2.
15:40 on seis Leptšenko servigeimis.
Leptšenko on oma servigeimis juhtimas 30:0.
Kanepi hoiab oma servigeimi. Seis on 2:3.
Kanepi juhib oma servigeimi 30:15.
Kanepi läks küll 30:15 ette, kuid usbekitar võitis siis 3 punkti järjest. Leptšenko ees 3:1.
Leptšenko servigeimis seis 15:15.
Kanepi päästab ühe murdepalli, kuid kahjuks sellest ei piisa. Leptšenko murrab ning asub setti 2:1 juhtima!
Leptšenkol kasutada Kanepi geimis kaks murdepalli.
Usbekitar hoiab oma geimi. Seis võrdne 1:1.
Leptšenko on oma servigeimi 40:15 juhtimas.
Hea algus tehtud! Kanepi hoiab oma servigeimi.
Kanepi alustas mängu oma servigeimiga. Hetkel tal kasutada geimpall.
Kohtumine on alanud!
Tere õhtust tennisesõbrad! Peatselt on algamas Cincinnati põhiturniiri avaringi kohtumine Kaia Kanepi ja Varvara Leptšenko vahel.

ENNE MÄNGU:

Kanepi ja Leptšenko mängivad 8. väljakul pärast Robin Haase ja Filip Krajinoci kohtumist, mis algab meie aja järgi kell 18.00.

33-aastane Kanepi on siiani Leptšenko (32) vastu mänginud neli korda ja kõik matšid võitnud. Viimati mängiti 2015. aasta Miami turniiril, kus eestlanna võitis 6:2, 6:4.