BLOGI JA FOTOD PARIISIST | Kahju! Kanepi andis võimsa lahingu, kuid pidi French Openi kaheksandikfinaalis vastu võtma kaotuse

 (156)

Kaia Kanepi (WTA 88.) langes French Openi tenniseturniiril välja neljandas ringis, kui kaotas kaks tundi ja 14 minutit kestnud põnevusmatšis 31. asetusega horvaatlanna Petra Marticile 7:5, 2:6, 4:6.

Avasetis jõudis esimesena murdeni Martic viiendas geimis, kuid Kanepi suutis koheselt tagasi murda. Võiduka punkti pani eestlanna avasetile 12. geimis, kui murdis 6:5 eduseisus teistkordselt Martici servi.

Teises setis pääses Kanepi 2:0 juhtima, kuid siis tema mäng lagunes ja Martic võitis lausa kuus geimi järjest.

Otsustav sett algas täpselt nagu teine, mil Kanepi pääses kiire murdega 2:0 ette, kuid kaotas siis kolm geimi järjest. Õnneks suutis eestlanna koheselt tagasi murda ja seisu viigistada. Eduseisus 4:3 jättis Kanepi paraku neli murdepalli realiseerimata ning kaotas seejärel oma pallingugeimi kuivalt. Kümnendas geimis kindlustas Martic oma servil matšivõidu ja pääses esmakordselt suure slämmi turniiril veerandfinaali.

Kanepi lõi kaks ässa, tegi viis topeltviga (Martic vastavalt 1 ja 8) ning realiseeris 12-st murdepallist kuus (Martic 7/14). Sundimata vigu tegi eestlanna 46 ja horvaatlanna 42, äralööke sai Kanepi kirja 20 ja vastane 24.

Kaheksa parema hulgas on 28-aastase horvaatlanna vastaseks alles 19-aastane Tšehhi tennisist Marketa Vondrousova (WTA 38.), kes alistas täna maailma 12. reketi, lätlanna Anastasija Sevastova ülekaalukalt 6:2, 6:0.

Kaia Kanepi Foto: THOMAS SAMSON, AFP
Seotud lood:


Mängu eel:

Kanepi alistas eelmises ringis 4:6, 6:3, 6:0 venelanna Veronika Kudermetova (WTA 68.). Martic üllatas 6:3, 6:3 võiduga teise asetusega tšehhitari Karolina Pliškovat (WTA 2.).

Kanepi treener Ivan Bjelica sõnas tänase treeningu järel Martici mängustiili kohta: "Tal on hea löökpalling (kicker-serve) ning ta asetab servid väljakul kaugele. Võtmekoht saab olema kõik need löökpallingud tagasi tõrjuda ning siis pallivahetustes initsiatiiv üle võtta. Peame tema servigeime kontrollima hakkama. Kui Kaia võtab geimi esimesest kahest pallist parima välja, mille Martic servib, siis kõik muu loksub iseenesest paika," usub treener.

Kui Kanepi on varem Prantsusmaa lahtistel kahel korral (2008, 2012) veerandfinaali jõudnud, siis 28-aastane Martic pole kunagi suurel slämmil kaheksa hulka pääsenud.

Anett Kontaveit ja Darja Kasatkina peavad paarismängu kolmanda ringi hiinlannade Duan/Zhengi vastu 1. väljaku neljanda kohtumisena. Sellel väljakul on pühapäeval ainult paarismängud.

Delfi toob Kanepi - Martici mängu otseblogi vahendusel lugejateni kohapealt.

Kaia Kanepi - Petra Martic
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Kaia Kanepi värsked kommentaarid: https://sport.delfi.ee/news/tennis/eesti/delfi-pariisis-neljandas-ringis-langenud-kaia-kanepil-ei-jaanud-midagi-kripeldama-ma-ei-andnud-midagi-ise-ara?id=86402969
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: "Merci, Paris!" ütles Martic veel publikule. Enne seda rääkis, et oli tõusude ja mõõnadega mäng ja mõlemad tahtsid seda võitu väga.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Petra Martic väljakuintervjuus Marion Bartolile: "Mul pole sõnu kirjeldamaks, kui õnnelik ma praegu olen. Olen seda oodanud nii-nii kaua!"
qwerty: Kanepi endiselt mängib väga ühekülgselt, aga eks selles vanuses juba hilja enam uusi trikke õppima hakata. Matric on selgelt mitmekülgsem ja on tegelikult olnud parem kahest.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Nüüd on läbi! Kanepi viimane pall maandub võrgus. Martic on elus esimest korda pääsenud suure slämmi turniiri veerandfinaali. Võidunumbrid 5:7, 6:2, 6:4.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 40:15 Matšpall.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Kanepi tõrje audis. 30:15 Petral veel kahte punkti vaja.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Kanepi viigistab äralöögiga 15:15.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 15:0 Martic alustab hea serviga, Kaia tõrjub auti.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 4-5 Seti lõpus näeme kummalisi, aga samas imelisi pallivahetusi! Kahjuks teeb Martic siin servimurde ja hakkab nüüd ise matšivõidu nimel servima.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 0:40 Kolm murdepalli Marticil. Publik on nüüd juba väga joviaalses meeleolus ja pukikohtunik peab inimesi korrale kutsuma.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 0:15 Kanepi alustab oma servigeimi topeltveaga.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: https://twitter.com/Lore15655930/status/1135141994701959168
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 4-4 Kahju! Kanepil oli murdevõimalusi, ta selgelt ei tahtnud seda geimi vastasele anda, aga lõpuks siiski läks. Marticil serv hoitud.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Kanepil oli veel üks murdepall, aga Martic päästis selle agressiivse võrgumänguga.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 40:40 Kanepi lööb tõrjelt auti. Veel ei tule.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 40:A Topeltviga siia otsa. "Nüüd tuleb, Kaia!" ergutatakse.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Mis see nüüd oli!? Martic lööb servi üle väljaku otse pallipoistele! Publik on hämmingus. Kergelt isegi itsitatakse.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: A:40 Geimpall Marticil.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 40:40 Martic päästab ka teise murdepalli ja teenib publiku palava aplausi.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 30:40 Üks murdepall veel alles.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 15:40 Kanepil kaks murdepalli. Martici lendpall läks just publiku valju ohke saatel auti.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 0:15 Martic ei saa võrgust rasket palli kätte. Kanepi läheb vastase pallingut juhtima.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Kohtunik ei anna armu ja kuulutab pausi juba lõppenuks. Mis Kaia esimesse hoiatusse puutub, siis seal oli natuke ka publiku süüd, kes oma plaksutamisega pikale läks. Kohtunik võiks nendel hetkedel natuke mõistvam olla.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 4-3 Lõpuks lõikab ka Martic tilkpalliga näppu! Kanepi nägi seda juba tagajoonelt jooksu alustades ja kasutas enda kasuks ära. Servigeim hoitud.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: A:40 Edu ja geimpall Kanepile.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 40:40 Murdepall jälle päästetud. See tagakäsi läks äralöögiks.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 40:A Kanepi tagakäelöök võrgus. Väsimust on näha.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 40:40 Põnev pallivahetus. Lõpuks Martic lõikas lööki, Kanepi proovis sama, aga pall lendas pikalt risti üle väljaku auti.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: A:40 Kanepilt hea serv, Martic tõrjus võrku.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 40:40 Päästab ka teise murdepalli!
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Kanepi sai servikella täis tiksumise eest hoiatuse.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 30:40 Esimese murdepalli Kanepi päästab.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 15:40 Marticil kaks murdepalli.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: https://twitter.com/TennisOnBrain/status/1135138179437268992
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 3-3 Kanepi murrab tagasi! Võimas tagakäelöök. Kütab ka ise ennast käima. "Tuleb, tuleb, Kaia!" hõigatakse rahva seast.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 30:40 Martic päästab esimese murdepalli. Nüüd on juba üha rohkem ka horvaatlanna toetajaid kuulda.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 15:40 Kanepi võitleb endale kaks murdepalli. Pani Martici tugevate löökidega eksima.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: https://twitter.com/rexon3/status/1135136388020654080
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 15:30 Martic lööb auti ja Kanepi läheb tõrjegeimis juhtima.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 15:15 Ilus punkt vahelduseks ka Kaialt! Mängis vastase võrgus üle.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 2-3 Martic murrab kolmandas setis juba teist korda.
Hillar: No mitte ei saa aru kuidas meie neiud ei suuda peale vastase servi murret oma servigeimi hoida.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Kanepi servigeimis Marticil 40:A seisul teine murdevõimalus.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Delfi TV kommentaator Michel Lehtmets Tallinnast: "Praegu tundub, et Martic loodab lihtsalt Kaia lihtvigade peale ja sellele, et Kaia on väsinum. Mängu kvaliteet on väga madal, aga see on ka mõistetav (tuul, palavus, peaväljak ja neljas ring). Teises setis oli momentumiks kolmas geim, kus Kaia mängis pisult lohakalt. Mine tea, mis saanuks 3:0 eduseisult. Seti edasine käik oli Kanepi suur kannatamine. Tundub, et on väga väsinud. Esimeses setis logises Martici mäng igast otsast. Selgelt oli liiga suure surve all. Nagu Kaia murdega maha jäi, hakkas ta selgelt agressiivsemalt mängima ja Martici mäng jäi liialt lühikeseks. Üllatav, et Martic ei üritanud seal kordagi teise servi initsiatiivi haarata."
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 2-2 Martic hoiab oma servi nulliga ja on mängus tagasi.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 2-1 Kanepi lööb auti ja Martic teeb kolmandas setis servimurde tagasi. Foto: Imago Sport/Scanpix
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 40:A Kanepi lööb auti, Marticil veel üks murdepall.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 40:40 Martic tõrjub servi raamiga auti ja on enda peale väga pahane.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 40:A Kanepi pommitab auti. Martic võitles endale 40:0 seisust murdepalli välja.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 40:40 Martic viigistab eeskäe äralöögiga, Kanepi liikus teisele poole.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 40:30 Martic paneb Kanepi surve alla ja Kaia lööbki viimase palli raami kõlksatusega auti.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 40:15 Serv oli hea, aga teise palli lõi tagakäelt võrku.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 40:0 Äss ka veel!
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 30:0 Martic lööb auti, Kanepi servib hästi.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: "Kamoon!" Kanepil on ka endal rusikas püsti, kui oma pallingul 15:0 juhtima läheb.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 2-0 Kanepi murrab! "Hästi, Kaia! Tuleb-tuleb, Kaia!" hüütakse ülemiselt tribüünilt.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 15:40 Kanepil oli kolm murdepalli, kaks neist alles.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 1-0 Hea algus otsustavale setile. Oma serv nulliga hoitud!
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 40:15 Kanepi ajab küll ühe hea palli osavalt tagakäega tagasi, aga lõpetab siis justkui mängimise... Äralöögile järgi muidugi enam ei jõudnud. Väga kummaline!
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 2-6 Teine sett on samuti juba ajalugu. Statistika:
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 30:15 Kanepi tõrjub auti. Taas kindel serv.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Martic alustas oma servigeimi topeltveaga, aga tegi kiire vigade paranduse. Kanepi lõi eeskäe võrku. 15:15.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 2-5 Viies geim järjest Marticile. Lõpetas jälle tilkpalliga. No küll on osav! Puhkepaus. Loodetavasti pärast seda näeme tõusu! Foto: EPA/Scanpix
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 30:40 Kanepi lööb võrku ja kingib Marticile murdepalli.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: https://twitter.com/_acechard/status/1135129346690158592
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Pilt avasetist, mil Martic reketit loopis. Foto: AP/Scanpix
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 2-4 Martic hoiab oma servi üsna kindlalt. https://twitter.com/carole_bouchard/status/1135129240402350081
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 40:15 Martici ootamatud tilkpallid on valusad, oi kui valusad! Kanepi pole neist vist ühtegi kätte saanud.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Vahepeal on selgunud ka selle paari võitja järgmine vastane, kelleks on 19-aastane Marketa Vondrousova (WTA 38.). Sevastova kaotas talle 2:6, 0:6.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 2-3 Kanepi kaotabki oma servigeimi. Kahju!
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 30:40 Martici eeskäelöök kõrge kaarega auti, üks murdepall veel järel.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 15:40 Kaia topeltviga kingib Marticile kaks murdepalli.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Kanepi jääb oma servil 15:30 taha.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Saksa Eurospordi kommentaator, kes juba kvalifikatsioonturniiri ajal Delfiga ühendust võttis ja Jürgen Zopi kohta päris, võttis meie kõrval just istet ja vangutas tunnustavalt pead: "Ikka veel turniiril sees!"
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 2-2 Kanepi tagakäelöök lendab auti, Martic hoiab servi.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 40:30 Marticilt võimas serv, Kanepi tõrje maandub võrgus.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 30:30 Martici topeltviga.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 30:15 Teine ilus rünnak Marticilt järjest.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 15:15 Martic tungib väljakul ettepoole ja lõpetab punkti eeskäe äralöögiga.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 0:15 Kanepi läheb vastase pallingul juhtima.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: "Kamoon, Kaia!", "Go, Kaia!" on nüüd juba üsna tavapärane ja seda on kuulda iga väiksemagi pausi ajal. Petra fännid on selgelt vähemuses.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 2-1 Martic murrab servi kaunite löökidega, midagi pole öelda... Kanepi pani võrgu taha tilkpalli, aga Martic lõikas isegi seda ja pall enam nii kõrgele ei tõusnud, et Kaia sellega midagi peale oleks saanud hakata.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 15:40 Marticil kaks murdepalli.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 15:30 Kanepi võtab hea serviga järgi, Martici tõrje ei ulatunud võrgunigi.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Martic läheb nüüd omakorda Kanepi servil 0:30 ette.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 2-0 Kanepi murrab Martici servi nulliga. Horvaatlanna lõpetas selle topeltveaga.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 0:40 Kolm murdepalli teise seti alustuseks. Pole üldse paha!
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Kanepi läheb ka Martici servigeimi 0:30 juhtima.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 1-0 Teise seti esimest pallingugeimi hoiab Kanepi nulliga!
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Kanepi võidab avaseti 7:5! Ilus töö! Statistikas Kanepi numbrid vasakul pool.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 30:40 Martic lööb auti ja loobib reketit. Kanepil murde- ja settpall! Rahvas plaksutab rütmiliselt.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 30:30 Marticilt ilus stopplöök, Kanepi jättis spurdi pooleli, kui enam variantigi ei näinud.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 15:30 Bravo! Ilus pikk pallivahetus lõpeb Kanepi eeskäe äralöögiga. Publik plaksutab tunnustavalt ja kõvasti.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 15:15 Martic lööb väljaku keskelt lendpalli võrku ja pahandab endaga valjusti.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: "Nüüd tuleb, Kaia!" hüütakse tribüünilt. Martic läheb oma pallingul 15:0 ette. Kanepi tagakäelöök oli õige napilt audis.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Rahvast voorib tribüünile juurde. Joonekohtunikud vahetavad. Samal ajal on Sevastova Suzanne Lengleni väljakul 19-aastase tšehhitari vastu 2:6, 0:3 taga.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 6-5 Geim äralöögiga käes! Väike puhkus ja siis oleks vaja murda!
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 40:30 Martic tõrjub auti, Kanepilt hea teine serv.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 30:30 Kanepi paneb nüüd omakorda Martici võrgust surve alla ja Petra lööbki auti.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 15:30 Jälle valus tilkpall Marticilt, Kaia sai selle küll kätte, aga järgmine löök oli kindlalt Martici oma. "Let's go, Kanepi!" karjub üks naine ülemiselt tribüünilt. Fänne jagub.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 15:15 Kui rabakuga ei saa, siis eeskäe äralöök teeb ikka töö ära. Lendas nagu kuul reketi pealt Martici väljakule vasakusse nurka.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 0:15 Kanepil näis punkt käes olevat, aga rabak kukkus auti.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 5-5 Martic hoiab servi. Geimi lõpetuseks ilus tilkpall, mida Kaia üritas veel päästa, aga pall tegi enne reketiga kohtumist kaks põrget ära.
Fän: Kus on suur kõhukas prantslasest fän?
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Martic läheb oma servigeimi kindlalt 30:0 juhtima.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Ju ei saanud tänaseks peaväljaku piletit. Ta oli siiski rohkem prantsuse fänn, kes lihtsalt jäi juhuslikult eelmises ringis Kanepi mängule.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 5-4 Kaial serv hoitud! "Hästi, Kaia!" karjub keegi. Silmaga nii kaugelt kinni ei püüa, kust need hüüded tulevad, aga tunda on, et eestlastest siin peaväljakul täna puudust ei ole.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 40:30 Kanepi täpne löök nurka, Martic väljakult välja, horvaatlanna pall võrgus. Nii jätkata!
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 30:30 Martic võlub jälle super äralöögi välja. Kanepile vastu liikumist. Ei olnud variantigi järgi jõuda.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 30:15 Kaia sunnib taas hea serviga Martici eksima.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 15:15 Kanepi vastab aga hea serviga ja Martic tõrjub võrku.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 0:15 Martic alustab Kanepi servigeimi äralöögiga.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 4-4 Martic hoiab oma servi. Kanepi sai vaid ühe punkti kätte, viimane pall maandus audis.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Kanepi kutsub nüüd omakorda kohtuniku jälge kontrollima, joonekohtunik hüüdis auti, aga pukikohtunik väidab, et sees. Kaia jääb eriarvamusele. 40:15 Marticile.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Martic alustas enda pallingugeimi hea serviga, kuid tegi siis topeltvea. 15:15.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Läti tennisist Sevastova (meie võimalik veerandfinaalivastane) on samal ajal suuruselt teisel väljakul Vondousova vastu 2:5 taga. Tšehhitar võttis vahepeal meditsiinilise pausi.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 4-3 Martic lööb eeskäelt auti ja geim Kanepile! Väike karjatus pääses Kaia huulilt valla.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 40:30 Kanepi topeltviga. Kolmas juba täna.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 40:15 Martici äralöök. Siit tundus selgelt väljas olevat ja Kaia põrnitses ka jälge, aga kohtunikuga vaidlema ei hakanud.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 40:0 Martic kutsub pukikohtuniku jälge vaatama ja see kinnitab, et Kanepi lõi just ülivinge tagakäe äralöögi!
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 30:0 Lühike pallivahetus lõpeb Martici eeskäelöögiga võrku.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 15:0 Ja enda servigeimi alustab ässaga! Mõlemad on ühe ässa löönud.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 3-3 Kanepi murrab kohe Martici servi tagasi! Hea töö!
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 15:40 Kanepil kaks murdepalli. Foto: Reuters/Scanpix
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 0:30 Martic läks võrgust ära lööma, aga napilt auti.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Martici servigeimi alustab Kanepi ilusa äralöögiga. Tribüünilt kostab vali mehehääl: "Läheb, Kaia!"
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: https://twitter.com/rolandgarros/status/1135115178683633664
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 2-3 Kanepi loovutab oma servigeimi. Kahju! Kaia kutsus tilkpalliga Martici võrku, aga sai siis selja taha kindla äralöögi.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 40:A Martic tungib võrku ja lendpalli lööb Kaiale nii tugevasti ette, et Kanepi lööb sealt auti. Teine murdepall.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 40:40 Ilusa serviga murdepall päästetud, Martici tõrje audis.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 40:A Kanepi võrgus maandunud eeskäelöök kingib Marticile murdevõimaluse.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 40:40 Kanepi tungib võrgu poole, aga paraku eeskäelöök samuti võrgus.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 40:30 Martic lööb võrku. Kanepi lisab oma löökidele järjest rohkem jõudu.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 30:30 Kanepi tagakäe äralöök, Martic tikkus liiga vara võrku, Kaia nägi selle läbi.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Kanepilt jälle väga korralik teine serv, aga Martic jooksutas ta üle. Äralöök viis horvaatlanna 15:30 juhtima.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 15:15 Esimene serv ei õnnestunud, teise servi tõrjelt lõi Martic auti.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 0:15 Kanepi alustab paraku topeltveaga.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 2-2 Martic hoiab oma servi. Naised pühivad rätikuga näod ära ja läheb kohe Kaia servigeimiga edasi!
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 40:15 Kanepi pall taas audis. Marticil kaks geimpalli.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 30:15 Marticile. Vapustav pallivahetus! Kahjuks lõppes see Kaia löögiga auti. Palju piiripealseid palle, mis publiku ahhetama panid. Aplaus on muidugi kõva.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Kanepi läks Martici pallingul 0:15 ette, horvaatlanna viigistas hea serviga, mille Kaia auti tõrjus.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Algus on küll paljulubav. Kaia on senises kolmes geimis väga kindel olnud, Martici esimene servigeim oli lihtsalt närviline.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 2-1 Kanepi hoiab oma servi nulliga! Martic üritas geimi lõpuks stopplöögiga Kaiat üllatada, aga pall kukkus võrku.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 40:0 Martici lõigatud tagakäelöök lendab auti.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 30:0 Martic lööb võrku ning ohkab valjult ja pettunult.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 15:0 Nauditav pallivahetus. Martic ajas küll paar rasket palli tagasi, aga Kanepi lõpetas punkti siiski äralöögiga.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 1-1 Martic lõpetab servigeimi võimsa äralöögiga nurka. Palling hoitud, aga raskelt.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: A:40 Pikk pallivahetus. Kanepi lööb tagakäelt võrku. Edu Marticile.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 40:40 Kanepi läks horvaatlanna teist servi agressiivselt tõrjuma, aga pall lendas võrku.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 30:40 Martic lööb imeliku kaarega palli eeskält auti ja kingib Kanepile juba esimeses servigeimis murdevõimaluse.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 30:30 Martic lööb serviässa.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 15:30 Martici eeskäelöök selgelt audis.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Martic sai alles neljanda servi väljaku peale, aga Kanepi lõi pallivahetusel eeskäelöögi võrku. 15:15.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Martic alustab oma servigeimi topeltveaga. 0:15. Närvis?
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 1-0 Kaial geim siiski käes, Martici viimane löök tagajoonelt lendas auti.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 40:30 Martic kutsub Kanepi tilkpalliga võrku ja Kanepi jääb hätta.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 40:15 Kanepi teeb topeltvea. Paar inimest pidasid vajalikuks isegi plaksutada...
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 40:0 Kolmas punkt ilusa eeskäe äralöögiga nurka! Martic oli võimetu.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 30:0 Martic lööb auti.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 15:0 Esimese punkti saab Kaia kätte tänu Martici lihtveale (tagakäsi võrku)
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Kanepi alustab täna servimist. Soojendus on läbi. Lonks vett ja läheb lahti!
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Staadioni kommentaator loeb ette mõlema naise saavutused, Kaia kuus veerandfinaalikohta suurtel slämmidel jms. Publikut on küll veel hõredalt, aga nii suure areeni kohta (üle 15 000 istekoha) siiski korralikult. Mida mäng edasi, seda rohkem nähtavasti tuleb. Eesti fänne silm hetkel kinni ei püüa, aga küllap mõni ikka on.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Soojendus käib. Mõlemad naised on mustas vormis. Martici riidesponsor on Lotto, reketisponsor Wilson. Kanepil on ka Wilsoni reket, riidefirma teadmata.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Kanepi nimi hõigati just kõlaritest maha ja Kaia tuleb pisikese poisi saatel pingile. Kõikidel peaväljakutel tulevad mängijad laste kõrval areenile.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Kutsume lugejaid üles ka mängu ajal blogisse sõna sekka ütlema! Kasutage selleks "kirjuta kommentaar" vormi ja nuppu "postita". Kommentaarid vaadatakse toimetaja poolt läbi ja kui postitus vähegi asjast räägib, läheb ka kohe eetrisse.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Tribüünid on juba publikule avatud. Suurel ekraanil kuvatakse kuumalaine hoiatus. Juba varjus on üsna lämbe, ei taha mõeldagi, mida mängijad all staadionikatlas tunnevad. Hetkel on Google'i järgi 27 kraadi, lubab 31. Tunnetatav temperatuur tuleb kindlasti kõvasti kõrgem. Jääkott ja märg rätik peab pauside ajal kogu aeg käeulatuses olema. Eesti ajakirjanikest on pressitribüüni viimasel korrusel koha sisse võtnud lisaks minule Maarja Värv ERR-ist ja eile Pariisi saabunud Maxim Tuul Tallinna TV-st.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Kanepi trenn on läbi. Roger Federer tuleb peale. Eesti ja Šveitsi tennisetähed on praegu väljakut jagamas.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Kanepi trenniga samal ajal teevad valju rivilaulu saatel hommikust sörkjooksu pallilapsed. See on iga päev täpselt ajastatud sellisele kellaajale, et ka 9.30 väravast sisse lastud publik seda oma silmaga näeks. Teinekord, räägitakse, on ka mõni staarmängija selle jooksuga (trassiks Roland Garrosi peaallee, start 1. väljaku juurest, finiš 5. ja 7. väljaku taga) ühinenud. https://twitter.com/rolandgarros/status/1002502242124140544
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Kanepi ja Bjelica on igal soojendusel teinud ühe põneva harjutuse, mida teiste puhul märganud. Reketid pannakse käest ja Bjelica viskab kahe käega justkui žonglöörides talle palle ette (lähedalt) ja Kaia peab neid püüdma, samal ajal jalgadega tippides. Täna tehti seda veidike teistmoodi - Kanepi jättis reketi vasakusse kätte ja püüdis palle ainult ühe käega. Seda ei tehta üldse pikalt, kõige rohkem 30 sekundit, ja siis jätkatakse pallide löömist. Ilmselt hea tähelepanuharjutus ja väike turgutav vaheldus.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Kihlveokontorid (konkreetselt näiteks Betclic, mida pakub Flashscore.com) Kanepi võitu ei usu: Martici võidukoefitsient on praegu 1.35 ja aina langeb, Kanepil 3.40.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Kanepi on seni ainult tagajoonelt pommitamist harjutanud. Talle palle ette lööv Bjelica hõikab pidevalt "Great" ja "It's good!", "Lööme nüüd eeskäelt!".
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Kanepi ja treener Bjelica on ka kohal ja alustavad soojendusega. Martic pühib veel alles pingil rätikuga nägu. "Head mängu!" siin vist üksteisele ei soovita veel.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Martic oli juba enne oma ametliku trenni algust peaväljakul kohal. Hetkel harjutab oma treeneri Sandra Zaniewskaga volley'sid. Ees- ja tagakätt harjutas kõva häälitsemise saatel. Näeb hirmuäratavalt heas vormis välja. Kindlasti väga visa pallide tagasiajaja. Seda on ka statistikast näha. Näiteks Pliškova tegi ta vastu 28 lihtviga ja lõi 23 äralööki, samas ise kogunes tal lihtvigu kahe seti peale 14 ja äralööke ka 14. Mladenovici vastu ring varem lõi Martic 22 äralööki ja tegi vaid 9 lihtviga. Kolme mängu peale on tal kirjas 46 äralööki ja 31 lihtviga. Kanepi lajatas ainuüksi 2. ringis Zhangi vastu 47 winners'it. Kudermetova sai Kanepilt 29 äralööki, Görges 22.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: VEEL HUVITAVAID FAKTE: * Võit Görgese üle tähistas Kanepil suurtel slämmidel 16. võitu suurel slämmil asetatud mängija üle ja seitsmendat korda, kui ta on paigutusega mängija auti lükanud avaringis. * Teise ringi mängus Shuai Zhangi vastu lõi Kanepi 47 äralööki. * Viimane horvaatlanna, kellega Kanepi kohtus, oli 2010 Wimbledoni kvalifikatsioonis Tomljanovic, kes 2014. aastal hakkas mängima Austraalia lipu all. * Kanepi saldo suurte slämmide kaheksandikfinaalides: 6-1, ainus kaotus pärineb 2014 US Openilt (allajäämine Serena Williamsile). * Martici tõrjepunktid avaringis Jabeuri vastu - 66%, murdis tuneeslanna servi kuuel korral. * Võit Pliškova (WTA 2.) üle oli Marticile TOP10 mängija üle alles karjääri neljas. * Martic on sel aastal väljaspool TOP50 mängijatele kaotanud vaid kahes mängus - Aucklandis Sofia Keninile (tol päeval WTA 52.) ja Indian Wellsis Magda Linette'ile (WTA 92.).* Martici karjääri suure slämmi neljanda ringi mängude saldo: 0-4 (kaks kaotust Pariisis 2012 ja 2017), üks Wimbledonis 2017 ja üks Austraalias 2018).
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Marketa Vondrousova (19), Iga Swiatek (18) ja Amanda Anisimova (17) on ainsad teismelised, kes 16 parema sekka alles jäänud. Viimati nähti sellist noorte pidu Roland Garrosi kaheksandikfinaalis 2008. aastal: Azarenka (18), Kvitova (18), A. Radwanska (19), Suarez Navarro (19). 2009. aasta US Openi 16 seas tegid ilma Oudin (17), Kvitova (19), Wickmayer (19) ja Wozniacki (19).
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Martici nimi on uhkelt esikohal 2019. aasta saviliivaväljakute võitude edetabelis: 1. Martic 142. Bertens 133. Konta 134. Sakkari 135. Vondrousova 12
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: AJALOOTUND. Philippe Chatrier oli Prantsuse tennisemängija (2.02.1926-22.06.2000), kes peale mängijakarjääri hakkas ajakirjanikuks ja spordiametnikuks. Prantsuse tenniseliidu president 1973-1993, rahvusvahelise tenniseliidu president 1977-1991. Peaväljak nimetati tema järgi 2001. aastal. Saavutused suurtel slämmidel pole midagi imepärast: French Open 2. ring, Wimbledon 3. ring, US Open 1. ring. Pärast eelmise aasta French Openit võeti suur osa peaväljakust kopaga maha ja ehitati ümber. Ehitustööd peaksid lõpule jõudma alles järgmisel aastal. Seal all oli ka varem pressikeskus, mis hetkel on ajutiselt FFT tennisemuuseumi rajatud. Ja järgmiseks aastaks peaks ka teisaldatav katus valmis saama.https://www.youtube.com/watch?v=4p4WnJFAc8Y
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Kuulasin just The Tennis Podcasti, kus tänasest peaväljaku ajakavast rääkides avaldati arvamust, et Kanepi - Martici mäng ei peaks siin olema. Eks igaühel ole oma arvamus, aga meie arust on igati super, et see siin toimub. Pelgalt juba sellepärast, et paremat pressitribüünil üheltki teiselt väljakult ei leia. Pealegi on see ainus pressitribüün, mis keset päeva päikese eest varju jääb (väga oluline nüanss arvuti tervise seisukohast!).  Kanepil on üldse õnnestunud rahvusvahelise meedia pilgu alt eemale hoida. Peale 18. asetusega Julia Görgese alistamist pole tema vastased olnud just maailma nimed (Shuai Zhang, Veronika Kudermetova). Küll aga võib arvata, et alates sellest mängust (kui see peaks õnnestuma) on ka tema hoobilt suurema tähelepanu all. Petra Martic on meedia silmis üsna populaarne, sest tema intervjuud on lõbusad ja vabad, tema tagasitulek seljavigastusest pakub siin-seal kõneainet ja sisetunne ütleb, et paljud tenniseajakirjanikud hoiavad talle siin pöialt. Aga ta ei ole veel kohtunud Kanepiga... Allpool peaväljaku ajakava: https://twitter.com/ProTennista/status/1134864602343333888
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Tere hommikust kõigile! Delfi ja Eesti Päevaleht on juba Roland Garrosi väljakutel, täpsemalt inimtühjas pressikeskuses, sest ükski teine hull peale Eesti lehemehe nii vara end staadionile kohale ei vea. Õige pea aga on peaväljakul algamas Petra Martici hommikune trenn (8.45-9.15), millele järgneb Kaia Kanepi trenn (9.15-9.45) ja Roger Federeri harjutuskord Leonardo Mayeriga (10.15-10.45). Publik lastakse tõenäoliselt tribüünile juba pooleldi Federeri soojenduse ajal.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Anett Kontaveit ja Darja Kasatkina peavad paarismängu kolmanda ringi hiinlannade Duan/Zhengi vastu 1. väljaku neljanda kohtumisena. Sellel väljakul on pühapäeval ainult paarismängud.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Koefitsendid hetkel sellised: Martic kerge favoriit. Arusaadavatel põhjustel: 1) Asub juba edetabelis kõrgemal, 2) Alistas kolmandas ringis maailma teise reketi. https://twitter.com/NCTennisBets/status/1134932306400030720
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Kui palju tänavused kaheksandikfinalistid varem veerandfinaali on jõudnud? https://twitter.com/TheTennisTalker/status/1134916265729019904
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 16 paremat naist vanuse järjekorras. Kanepi kõige kogenum. https://twitter.com/brytennis/status/1134899220580851712
Matšpall (Tennis)