Belgia tipptennisist sai karistada: politsei võttis mind rajalt maha nagu kriminaalkurjategija

 (5)
Kirsten Flipkens
Kirsten FlipkensFoto: LUIS ACOSTA, AFP/Scanpix

Belgia tennisist Kirsten Flipkens rikkus eriolukorra nõudeid ja sai kodumaal 250 euro suuruse trahvi.

Maailma edetabelis 77. kohal asuv Flipkens sõitis jalgrattaga treenides kogemata üle Hollandi piiri ning võeti hiljem Belgiasse naastes Lommeli politsei poolt rajalt maha.

"Sõitsin 10-15 kilomeetrit läbi ilusa metsa ja avastasin järsku, et olen jõudnud Valkenswaardi ehk Hollandisse. Otsisin koheselt telefonis lähima tee, kuidas Belgiasse tagasi saada," rääkis Flipkens, vahendab Het Laatste Niews.

"Ma ei hakanud lõikama ning läksin üle ametliku piiripunkti, sest ma leidsin, et minu põhjendus on piisav. Ei läinud aga kaua aega, kui politseiauto sireenid hakkasid üürgama ja mind võeti rajalt maha nagu kriminaalkurjategija. Mulle ei antud isegi aega selgitada, kohe tuli 250-eurone trahv. Ma ei saanud end isegi mitte kaitsta," oli belglanna nördinud.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
Matšpall (Tennis)