Austraalia pressinõukogu: karikatuur Serena Williamsist polnud rassistlik

 (3)
Serena Williamsi karikatuur
Serena Williamsi karikatuurAutor: twitter.com/Knightcartoons

Austraalia pressinõukogu leidis, et pärast eelmise aasta US Openi tenniseturniiri naiste finaalmängu ajalehes Herald Sun avaldatud karikatuur Serena Williamsist ei ole rassistlik.

Mäletatavasti puhkes mulluse US Openi naisüksikmängu finaali järel - kus jaapanlanna Naomi Osaka võitis Williamsit - suur skandaal. Kuna ameeriklanna läks matši ajal pukikohtunikuga tõsiselt tülli, süüdistades teda seksismis ja varguses, avaldas Herald Suni karikaturist Mark Knight karikatuuri jonnivast Williamsist.

Austraallase kujutatud pilapildil oli Williams lõhutud reketiga, tema kõrval vedeles aga lutt. Pukikohtunik küsis samas Osaka käest: "Kas sa ei võiks lasta tal võita?"

Kui pärast karikatuuri ilmumist süüdistati Knighti rassismis, siis täna otsustas Austraalia pressinõukogu, et karikaturist ega ajaleht ei ole hea tava reegleid rikkunud.

"Pressinõukogu leiab, et karikatuuris kasutati oma seisukoha väljendamiseks liialdust ja absurdsust, kuid Nõukogu nõustub väljaandja väitega, et karikatuur ei kujuta proua Williamsit ahvina, vaid jonniva lapsena," seisab pressinõukogu avalduses.

Matšpall (Tennis)