Austraalia lahtiste mängijad peavad kannatama maailma halvimat õhukvaliteeti, ühe sportlase tervis ütles üles

 (3)
Austraalia lahtiste mängijad peavad kannatama maailma halvimat õhukvaliteeti, ühe sportlase tervis ütles üles
Melbourne'i tennisekeskus on ümbritsetud suitsust.Foto: REUTERS/SCANPIX

Austraalias lõõmavad loodustulekahjud takistavad ka Austraalia lahtiste tennisemeistrivõistluste korraldamist. Kvalifikatsioonimängudega saadi küll täna Melbourne'is alustada, aga mitmed sportlased olid suitsust läbi imbunud õhus suures hädas.

Sloveenia esindaja Dalila Jakupovic pidi kvalifikatsiooni esimeses ringis andma Stephanie Vögelele (Šveits) loobumisvõidu, sest teda tabasid mängu ajal tugevad köhahood.

Arstiabi vajas ka kanadalanna Eugenie Bouchard. Pärast seda, kui Bouchard teatas, et suudab matši jätkata, kutsus tohtri enda juurde ka tema vastane You Xiaodi (Hiina).

Kuigi korraldajad olid sunnitud tänase ametliku treeningu peatama, näitavad kõik märgid, et suurvõistlus viiakse siiski läbi. Põhitabeli kohtumised peaksid algama 20. jaanuari, loos on neljapäeval. Eestlastest on põhitabelis nii Anett Kontaveit kui ka Kaia Kanepi.

BBC teatel on Melbourne'i ümbruses praegu maailma suurlinnade seas kõige halvem õhukvaliteet. Inimestele on antud soovitus püsida siseruumides ning aknad ja uksed suletuna hoida.

Matšpall (Tennis)