Ameerika Ühendriikides peetava WTA Cincinnati turniiri esimene poolfinalist on jaapanlanna Naomi Osaka. Esimene sett algas 22-aastase tennisisti jaoks paremini ning ta asus kohe 3:0 juhtima. Kuigi Mertens võttis veel neljanda geimi endale, oli silmnähtavalt paremas hoos just Osaka, kes võitis esimese seti 6:2.

Osaka jätkas teist setti sealt, kus eelmises pooleli jäi ning võttis kaks esimest geimi endale. Seejärel tõi belglanna Mertens mängu pöörde ning võitis neli järgnevat geimi. Kohtumine kujunes väga emotsionaalseks ja mõlema naise jaoks raskeks, kuid otsustavad punktid suutis siiski jaapanlanna enda kasuks kallutada.

Teise finalisti selgitavad välja Johanna Konta (WTA 15.) ja Victoria Azarenka (WTA 59.).