Anett Kontaveit suurepärase võidu järel: kindlasti mängin elu parimat tennist

 (20)
Anett Kontaveit rõõmustamas Caroline Wozniacki alistamise üle.
Anett Kontaveit rõõmustamas Caroline Wozniacki alistamise üle.Foto: Max Rossi, Reuters/Scanpix

Anett Kontaveit (WTA 26.) alistas Rooma turniiri veerandfinaalis 6:3, 6:1 maailma teise reketi Caroline Wozniacki ja jõudis nii kõrge tasemega turniiril esmakordselt poolfinaali. Eesti ajakirjanikega vesteldes tunnistas Kontaveit, et viimasel ajal on ta suutnud näidata elu parimat tennist.

“Kindlasti mängin elu parimat tennist,“ sõnas Kontaveit praeguse Rooma turniiri ning eelnevalt toimunud Madridi ja Stuttgarti turniiride kohta. “Tunnen end tõesti paremini,“ lisas ta ning märkis, et karjääri parimaks saavutuseks on siiski veel mullu Ricoh Openil saavutatud turniirivõit.

“Tunnen end palju rahulikumana. Usun endasse ja tean, et suudan enda taset hoida. Eelmisel aastal ei olnud ma nii enesekindel. Praegu ei mõtle ma üldse tulemusele. Ma lihtsalt mängin. Olen iseendaga rahu teinud,“ rääkis Kontaveit põhjustest, kuidas ta on jõudnud elu parimasse mänguvormi.

Wozniacki alistamise kohta tõdes Kontaveit, et raskelt alanud mäng tuli ühel hetkel tema kontrolli alla ja seal hoidis ta seda lõpuni.

“Täna oli alguses selline nii ja naa mäng. Ma ei alustanud kõige paremini. Pidin temaga hästi kannatlik olema. Wozniacki on selline mängija, kes toob kõik pallid tagasi. Ta paneb kannatuse ikka tõsiselt proovile. Ta sunnib tegema otsuseid, mida ei taha tegelikult teha. Ühel hetkel sain aga rütmi kätte.“

Kontaveidi sõnul oli murdemomendiks ehk kohtumise kaheksas geim, kui ta sai avasetis 5:3 ette. “Teises setis mängisin juba ise kindlamalt,“ sõnas ta ning lisas, et Wozniacki pidevad kohtunikuga vaidlemised ei jäänud ka temal märkamata. “Eks ma paratamatult ikka kuulen, et on mingid probleemid. Üritasin eelkõige keskenduda ikka enda asjadele.“

Seotud lood:

Poolfinaalis läheb Kontaveit laupäeval vastamisi maailma neljanda reketi Elina Svitolinaga, kellega ta varasemalt kohtunud ei ole.

“Ta on liivaväljakutel väga tugev. Tegelikult on ta igal kattel tugev. Ta on väga stabiilne mängija, kes ei anna midagi niisama ära,“ rääkis Kontaveit, et väike eeltöö tuleb ehk kohtumise eel teha. “Minimaalselt ehk vaatan midagi. Mingi aimdus on temast ju olemas. Ta on pidevalt maailma tipus olnud ja olen tema mänge näinud. Eeldus on olemas, et milleks valmis olla.“

Eestlanna sõnul on ta suutnud pika turniiri jooksul hästi energiat hoida ning eelkõige on kasuks tulnud lühemad matšid. “Täna ei olnud pikk mäng. Siin ei ole mängud üldse olnud väga pikad. Usun, et homseks olen taas värske.“

Turniiri otsustavateks mängudeks on eestlannal enda sõnul võimalik veel juurde panna. “Ega ma ei tee veel midagi perfektselt. Lihtvigu võiks vähem olla. Servida ja tõrjuda võiks paremini jne,“ loetles ta.

Matšpall (Tennis)