Alade erinevus: US Openil priske auhinnaraha saanud Kaia Kanepi teenis 13,3 korda rohkem kui Magnus Kirt Teemantliiga kokkuvõtte teise koha eest

 (78)
Kaia Kanepi (vasakul) teekonna US Openil lõpetas Serena Williams.
Kaia Kanepi (vasakul) teekonna US Openil lõpetas Serena Williams.Foto: Robert Deutsch, Robert Deutsch-USA TODAY Sports/Sipa USA/Scanpix

Spordimaailmas ei ole kõik alad omavahel võrdsed ning seal liikuvad rahasummad võivad erineda väga palju. Praegu käimasolev US Open on läbi aegade suurima auhinnafondiga tenniseturniir ja seega on selge, et seal liikuvad summad on suurema osa sportlaste jaoks lihtsalt unistus.

US Openil tänavu neljandasse ringi jõudnud Kaia Kanepi teenis sellega 266 000 USA dollarit. Tasub lisada, et nii naiste kui ka meeste turniiri võitja pistab taskusse koguni 3,8 miljonit USA dollarit.

Eelmisel nädalal jagati ka ühel teisel eestlaste jaoks olulisel spordialal suuri auhinnarahasid – Zürichis toimus kergejõustiku Teemantliiga finaaletapp. Kahest seal stardis olnud eestlasest oli edukam odaviskaja Magnus Kirt, kes lõpetas võistluse teisena ja sai sellega ka Teemantliiga hooaja kokkuvõttes odaviskes teise koha.

Kergejõustiku Teemantliigas oli hooaja kokkuvõtte teine koht väärt 20 000 USA dollarit. Seega võib tõdeda, et US Openi tenniseturniiril neljandasse ringi jõudmine on 13,3 korda väärtuslikum kui Teemantliiga kokkuvõtte teine koht enda alal.

Matšpall (Tennis)