WTA eliitturniiri kindla kaotusega alustanud Kontaveit: minu poolt väga kesine esitus

(95)

Anett Kontaveit (WTA 20.) kaotas Hiinas Zhuhais WTA eliitturniiril esimeses alagrupimatšis belglannale Elise Mertensile (WTA 13.) 3:6, 1:6.

Esimeses setis tegi Mertens neli servimurret, Kontaveit kaks. Teises setis loovutas eestlanna veel kaks oma pallingut. Tund ja 7 minutit kestnud matši jooksul tegi Kontaveit 3 topeltviga Mertensi 6 vastu, belglanna lõi ka 3 serviässa.

"Kuni 3:3-ni oli mäng täiesti okei. Tase oli normaalne, kuid siis mängisin ühe kehva servigeimi ja kõik langunes kuidagi ära. Ma ei saanud ennast enam käima. Kuidagi tühi olek oli väljakul," kommenteeris Kontaveit.

"Tema ründas minu teist servi väga hästi ja võttis initsiatiivi ning tegi mulle mu enda servil elu raskeks. See väljak on kõrgema põrkega. Talle sobis, kuidas minu teised servid üles viskasid, ta sai neid hästi rünnata. Minu poolt täna väga kesine esitus."

Zhuhanis on Kontaveidil jäänud veel pidada vähemalt üks kohtumine teise alagrupikaaslase, sakslannast tiitlikaitsja Julia Görgesi (WTA 14.) vastu. Poolfinaali pääseb vaid alagrupi võitja. Võrdsete võitude arvu juures hakatakse lugema ka sette ja geime, mistõttu tänane võit talle erilisi edasipääsulootusi ei jäta.

"Kindlasti ei ole ta kergem vastane. Talle väga meeldivad need väljakud, eelmisel aastal ta ju võitis siin. Ta on praegu päris heas vormis. Ei oska ennustada, mis saab. Mina peaks kindlasti kõvasti paremini mängima, et talle vastu saada," sõnas Kontaveit.

Kontaveit kinnitas, et teda viimastel Aasia turniiridel seganud vigastus on paranenud, kuid eliitturniiri ettevalmistusele pani oma pitseri kodus läbi põetud haigus. "Mingeid vigastusi otseselt enam ei ole. Aga kodus olles jäin uuesti haigeks. Ettevalmistus ei olnud sajaprotsendiline, aga see selleks. Hooaja lõpp ja viimane turniir... On, kuidas on," lisas ta.

WTA Elite Trophy mänge näitab otsepildis TV Play Sports.

30:15 Kontaveit lööb võrku.
15:15 Mertens teeb oma kuuenda topeltvea.
1-5 Kontaveit sai lõpuks geimi kätte.
40:15 Anetil kaks geimpalli.
Kontaveit läheb oma servigeimi 30:15 juhtima.
0-5 Mertens hoiab oma servi.
A:40 Jälle tagakäelöök audis. Geimpall Mertensil.
40:40 Mertens paneb Aneti hästi jooksma ja sunnib lõpuks eksima.
30:40 Kontaveit saab murdepalli.
Kontaveit viigistab 30:30.
30:15 Kontaveit lööb auti.
0-4 Kontaveidi löök jälle väljas ja geim läinud.
15:40 Kontaveidi tagakäelöök läheb pikaks.
Kontaveit jääb 15:30 taha.
15:15 Mertens lööb auti.
Kontaveit lööb auti ja jääb oma servil 0:15 taha.
0-3 Kontaveit tõrjus viimase palli otse auti. Seis on väga raske.
40:15 Mertens lööb oma kolmanda serviässa.
15:15 Mertens teeb päeva viienda topeltvea.
15:0 Kontaveidi seis muutub aina keerulisemaks.
0-2 Mertens murrab Kontaveidi pallingu täna juba viiendat korda. See oli talle viies järjestikune geimivõit.
30:40 Kontaveit kingib topeltveaga Mertensile murdepalli.
30:30 Kontaveidi pall maandub võrgus.
30:15 Kontaveit oma pallingul juhtimas.
15:15 Fantastiline äralöök risti üle väljaku joone peale Kontaveidilt. Kindlasti tuleb sellest ka video Twitterisse.
0-1 Kontaveidi löök maandub napilt audis.
40:30 Mertens teeb oma matši neljanda topeltvea.
40:0 Mertensil kolm geimpalli.
40:15 Kontaveit päris nulliga belglannale geimi ikka ei kingi.
Esimese seti statistika:
15:0 Mertens läheb oma pallingul juhtima, Kontaveit lõi auti.
Mertensil käis treener väljakul.
3-6 Esimene sett Mertensile.
30:40 Settpall Mertensil.
30:30 Kontaveit lööb auti.
30:15 Kontaveit mängis serviga vastase väljakult välja ja lajatas siis juba eeskäe äralöögi teise nurka.
15:15 Mertensilt võimas tõrje.
15:0 Mertensi tõrje läheb auti.
3-5 Kontaveidi viimane pall maandub võrgus. Nüüd hakkab ta setis ellujäämise peale servima.
40:30 Mertens lööb oma teise serviässa.
30:30 Kontaveidi löök maandub võrgus.
15:30 Kontaveit läheb taas ette.
15:15 Aga kohe tuleb väga valus eeskäe äralöök vastu.
0:15 Kontaveit läheb nüüd ise Mertensi servigeimi juhtima.
3-4 Liiga kiirelt läks see geim käest. Mertens tegi kolmanda servimurde.
0:40 Mertensil kolm murdepalli.
Kontaveit on oma servi jäänud kiirelt 0:30 taha.
3-3 Nüüd õnnestub murda! Sett taas viigis!
40:A Kolmas murdepall Kontaveidil.
40:40 Kontaveidi tõrje maandub võrgus.
40:A Veel üks murdepall Anetile.
40:A Kontaveit sunnib Mertensi eksima. Murdepall.
40:40 Mertens lajatab mängu esimese ässa.
A:40 Kontaveit tõrjub palli auti. Mertensil järjekordne geimpall.
40:40 Kontaveidi võimas tagakäe äralöök viigistab geimi.
40:40 Mertens teeb oma esimese topeltvea.
40:30 Geimpall Mertensil.
Mertensi servil seis 30:30. Kontaveit oli 15:30 ees.
Kontaveit kutsus treeneri väljakule.
2-3 Kontaveit lõpetab geimi teise topeltveaga ja loovutab teist korda oma servi.
15:40 Kontaveit läks väljaku keskelt ründama, aga põrutas tagakäelöögi võrku.
15:30 Kontaveit teeb oma esimese topeltvea.
15:15 Kontaveit viigistab.
0:15 Mertens läheb Kontaveidi pallingul juhtima.
2-2 Mertens hoiab oma servi.
40:30 Mertensi löök maandub võrgus.
40:15 Kontaveit püsib veel geimis. Ilus tagakäe äralöök.
40:0 Mertensile.
30:0 Mertens oma servil ees.
15:0 Mertens lõpetas selle ilusa seeria nüüd.
2-1 Kaheksas punkt järjest ja serv nulliga hoitud. Pole paha, ütlevad klassikud!
40:0 Seitsmeski...
30:0 Kuues järjest...
15:0 Viies punkt järjest Kontaveidile.
1-1 Ühest murdepallist piisab! Super tõrjegeim! Sett viigis.
0:40 Kontaveidil kolm murdepalli.
0:30 Kontaveidilt ilus tagakäe äralöök.
0:15 Mertensi servigeimi alustab Kontaveit võimsa tõrjega.
0-1 Kontaveit kaotab oma servigeimi.
30:40 Mertensi eeskäelöök maandub võrgus.
15:40 Kontaveit taga.
Kontaveit alustas servimist ning on jäänud 15:30 taha.
Soojendus läbi. Matš võib kohe alata.
Kontaveit ja Mertens tulevad väljakule. Tribüünil on näha ka hiinlastest Kontaveidi fänne, Aneti pildiga plakati ja Eesti lipuga. https://twitter.com/WTA/status/1057190279420174336
Sabalenka võitis 6:4, 6:4. Peagi on Kontaveiti ja Mertensit väljakule oodata.
Päeva teises matšis Sabalenka ja Barty vahel on teises setis seis 4:3 Sabalenkale, kes võitis avaseti 6:4.