Vladimir Ivanov jõudis Hiinas teist nädalat järjest poolfinaali


Eesti meistrivõistlused tennises. Meeste finaal.
Vladimir IvanovFoto: Priit Simson

Vladimir Ivanov (4) on heas vormis Hiina linnas Nanchangis peetavatel 15 000 dollari auhinnafondiga turniiridel, kus ta teist nädalat järjest jõudis poolfinaali.

Ivanov alistas reede hommikul viiendana asetatud Ray Ho (Taipei) 3:6, 6:3, 6:3. Täpselt samamoodi nagu avaringi matšis oma paarismängupartneri Jan Sabanini (Venemaa) vastu jäi ka Ivanov veerandfinaalis kiiresti 0:5 taha. Ta kosus juba esimeses setis, aga päästa seda enam ei suutnud. Teine sett algas tasavägiselt, kuid seisul 4:3 õnnestus Ivanovil ainus servimurre. Ka otsustavas setis murdis Ivanov esimesena ja tegi seda veelkord seisul 5:3, kui tal jäi isegi veel oma pallingugeim varuks. Seega ei kaotanud Ivanov pärast seisu 0:5 enam ühtki oma servigeimi, vahendab portaal Tennisnet.ee.

Ivanov lõi 5 ässa ja tegi 4 topeltviga, kuid eelkõige paistis silma esimese servi kõrge õnnestumisprotsendiga – 71. Sealjuures otsustavas setis suutis Ivanov esimest pallingut sisse lüüa koguni 82-protsendiliselt (28st 23). Esimeselt servilt võitis Ivanov 73% punktidest. Vastasel olid kõik neli olulist servinäitajat pisut kehvemad. Ka murdepallide realiseerimises oli Eesti tennisist märksa parem – temal 5st 4, vastasel 7st 2. Kõige olulisema geimi päästis Ivanov kolmanda seti seisult 2.1 ja 15:40.

Ivanov mängib veel täna ka paarismängu poolfinaalis.

Artikkel refereeritud portaalist Tennisnet.ee.

Matšpall (Tennis)