Kanepi alistas Jankovici teist turniiri järjest, olles US Openil serblannast üle 6-2, 7-6.

Mäng peeti peaväljakul. Tänastes varasemates 3. ringi mängudes tagasid pääsu veerandfinaali Vera Zvonarjova, Victoria Azarenka, Jelena Dementjeva, Coco Vandeweghe, Francesca Schiavone, Agnieszka Radwanska ja Caroline Wozniacki.

Kanepi kohtub veerandfinaalis tänavusel French Openil triumfeerinud itaallanna Francesca Schiavone´ga, kes oli 3. ringis üle Kimiko Date Krumm´ist 6-3, 6-3.

Mängu käik:

1. SETT

Mõlemad alustasid vastaste servigeimi murdmisega ja seis 1-1.

Kanepi läheb ette 2-1. Oma servil õnnestus juhtima minna 40-0 ja nii tuli geim kindlalt koju.

Jankovic võtab ka oma servigeimi ja viigistab seisu 2-2.

Kanepi on viiendas geimis raskustes. 40-40 seisult omab Jankovic ka murdepalli ja murrabki ära. Kaia on jäänud taha 2-3.

Jankovic võidab oma servigeimi ja on ees 4-2.

Kaia oma servigeimis on seis küll 30-30, kuid seejärel eestlanna ei eksi: 3-4.

8. geimis annab Kanepi Jankovicile vaid esimese punkti ja murrab kindlalt vastase pallingu. Seis on viigis 4-4.

Oma servi suudab Kaia taas hoida ja läheb juhtima 5-4.

Seisul 15-15 oma servil teeb Jankovic mängu teise topeltvea, kuid suudab siis seisu viigistada 30-30 ja 40-40. Jankovicilt uus topeltviga ja Kaial settpall, mis õnnestub.

Esimene sett Kanepile 6-4!

2. SETT

Teise seti esimeses geimis hoiab Kanepi rahulikult oma servi ja läheb 1-0 juhtima.

Jankovic on oma pallingul algusest peale taas suurtes raskustes ja Kaia murrabki lõpuks vastase servi: 2-0.

Kolmandas setis suudab Jankovici aga omakorda Kanepi servi murda. Seis on 2-1.

Ka oma pallingul on Jankovic seejärel kindel ja teeb seisuks 2-2.

Viiendas geimis ei loovuta Kanepi oma pallingul vastasele punktigi ja läheb uuesti juhtima 3-2.

Jankovic on oma servil taas kindel ja viigistab seisu 3-3-le.

Vaatamata topeltveale suudab Kanepi samuti oma servi hoida. Seis on 4-3.

Serblanna võrdsustab taas mängu (4-4) ja nüüd on Kaial väga tähtis hetk - oma servi hoidmine annaks võimaluse riskeerivamalt tegutseda.

15-30 kaotusseisust suutis Kanepi kätte võidelda 40-30 edu, aga Jankovic võrdsustab 40-40. Nüüd ei tohi murduda! Täna viis serviässa löönud Kanepi vajaks mõnda pommi veel. Serviässa küll ei tule, kuid Kaia hoiab oma pallingut ja juhib 5-4.

Kanepi juhib teise seti 10. geimis 30-0 ja veerandfinaali pääs on vaid kahe punkti kaugusel. Kaia ees 40-15 ja kaks matšpalli. Piisas vaid ühest matšpallist ja Kaia kindlustas väärt võidu 6-4, 6-4.