VÄGEV! Anett Kontaveit alistas Linzis maailma 45. reketi

(33)
Anett Kontaveit
Anett Kontaveit AFP

Eesti esireket Anett Kontaveit (WTA 121) sai 250 000 dollari suuruse auhinnafondiga Linzi tenniseturniiril magusa võidu, kui alistas avaringis 7:6 (7:5), 6:4 kanadalanna Eugenie Bouchardi (WTA 45), kes oli veel kaks aastat tagasi maailma edetabelis koguni viiendal kohal.

20-aastane eestlanna lõi endast kaks aastat vanema Bouchardi vastu kolm ässa, tegi kuus topeltviga ja realiseeris viiest murdepallist kolm. Kanadalanna, kes mängis tunamullu Wimbledonis finaalis, sai kirja 5 ässa (+kaks topeltviga), kuid suutis kuuest murdevõimalusest realiseerida vaid kaks.

Mängu üldpunktidest võitis Kontaveit 77 (52%) ja Bouchard 69. Matš kestis üks tund ja 27 minutit.

Tänane mäng algas eestlanna domineerimisel, kes pääses avasetis 4:1 juhtima. Kanadalanna suutis aga raskest seisust välja tulla ning kolmveerandi tunniga jõuti kiire lõppmänguni. See kulges punkt-punkti heitluses, ent lõppes eestlanna napi, 7:5 võiduga. Kontaveit oli seejuures avageimis hädas serviga - esimene palling õnnestus vaid 52% ulatuses ja topeltvigu kogunes viis.

Teises setis murdis Bouchard Kontaveidi pallingu kohe teises geimis, pääsedes 3:0 juhtima. Viiendas geimis murdis eestlanna vastu ja pingelises kuuendas geimis viigistas seisu 3:3-le. Seti lõpus õnnestus eestlannal veelkord vastase serv murda ja oma pallingul realiseerida teine matšpall võiduks 6:4.

Teises ringis on Kontaveidi vastaseks Denisa Allertova (WTA 102) Tšehhist, kes esimeses ringis alistas noorukese venelanna Daria Kasatkina (WTA 24) 6:2, 6:3.

Austria tippturniiri kõrgeima paigutusega mängija on hispaanlanna Garbine Muguruza, kes on hetkel maailma edetabelis 6. kohal.