Kohtumine algas Wickmayeri ülekaalu tähe all, kellel õnnestus avasetis kõik, tujutult tegutsenud Kanepi tegi seevastu hulga lihtvigu. Sett kuivalt 6:0 belglannale.

Teise seti alguses murdis Wickmayer kohe Kanepi pallingugeimi, kuid eestlanna viigistas seisu 1:1-le. Belglanna oli ikkagi võtmas oma, kui pääses ette 4:2. Siit algas aga Kanepi tõus, kes viis seti kiiresse lõppmängu ja võitis selle kindlalt 7:2.

Kolmas sett kulges täielikult Kanepi taktikepi all. Sett eestlannale 6:1 ja kogu matš 2:1.

Veerandfinaalis kohtub eestlanna seitsmenda asetusega venelanna Vera Zvonarjova ja sakslanna Andrea Petkovici vahelise kohtumise võitjaga.

3. sett:

6:1 Kanepi läheb vastase pallingul 40:15 ette ja realiseerib kohe esimese murdepalli! Kanepi on jõudnud veerandfinaali!

5:1 Wickmayer teenib murdepalli, mille Kanepi päästab. Geim eestlannale.

4:1 Wickmayer loovutab oma pallingugeimis eestlannale kaks punkti.

4:0 Kanepi pääseb 40:15 juhtima, ent laseb belglannal viigistada. Geimi lõpp Kanepile.

3:0 Seisul 30:30 teeb Wickmayer kaks topeltviga ja geim Kanepile!

2:0 Kanepi läheb ette 40:15 ja võidab geimi.

1:0 Kanepi jätkab hoogsalt ja läheb Wickmayeri pallingugeimi 40:0 juhtima. Belglanna võitleb kaks punkti tagasi, aga geimi päästa ei suuda!

2. sett:

7:6 Kiire lõppmäng algab Kanepi serviga. Eestlanna läheb 2:0 ja 5:1 ette. Pooltevahetuse järel saab esimese punkti Wickmayer, kuid see on ka kõik. Kiire lõppmäng Kanepile 7:2 ja kogu sett 7:6.

6:6 Wickmayeri topeltvea järel on Kanepi edunumbrid 40:15, mis tähendab kahte murdepalli. Belglanna viib seti siiski kiiresse lõppmängu.

6:5 Kanepi loovutab vastasele vaid ühe punkti.

5:5 Kanepi teenib Wickmayeri servigeimil murdepalli, ent ei kasuta seda ära.

5:4 Kanepi jääb 15:40 taha, kuid päästab mõlemad murdepallid ässaga. Viigiseis vaheldub neljal korral, enne kui Kanepi oma tahtmise saab.

4:4 Kanepi saab seisul 40:15 kaks murdepalli, millest teise ta ka ära kasutab. Viik on tablool ja eestlaste lootus tõuseb taas.

3:4 Kanepi ei anna Wickmayerile punktigi.

2:4 Kanepi läheb Wickmayeri pallingugeimi 30:0 juhtima, ent belglanna rohkem punkte ei loovuta.

2:3 Kanepi on taas raskustes, jäädes 0:30 ja 15:40 taha. Ja järjekordne Wickmayeri servimurre ongi tõsiasi.

2:2 Wickmayer asub 40:0 juhtima ja võidab pärast Kanepi punkti geimi.

2:1 Kanepi ei anna oma servigeimil punktigi ära. Kas eestlanna on ennast leidnud?

1:1 Kanepi saab belglanna servigeimil 30:0 ette, kuid lööb siis palli tagantjoonelt võrku. Belglanna vastab samaga ja Kanepi teenib kaks murdepalli. Belglanna viigistab ässaga seisu. Wickmayer teeb kaks topeltviga järjest ja eestlanna viigistab seejärel äralöögiga seisu.

0:1 Wickmayer saab jälle murdepalli, kuid ei kasuta seda ära. Kanepi läheb ette, ent teeb siis topeltvea. Geim venib taas pikaks ja selle võidab Wickmayer.

1. sett:

0:6 Kanepi on muutunud agressiivsemaks ja läheb 30:0 ette. Pärast belglanna topeltviga juhib eestlanna juba 40:0. Wickmayeri esimene äss seab jalule viigi. Geim ja ühtlasi ka sett belglannale.

0:5 Geimi avapunkt Kanepile, kuid siis lööb eestlanna kolm lihtsat palli auti. Wickmayeril on seisul 15:40 kaks murdepalli. Need Kanepi päästab, ent kaotab ikkagi geimi.

0:4 Wickmayer läheb ette 40:0. Kanepi võidab möödalöögiga ühe punkti tagasi, geim siiski belglannale.

0:3 Seisul 30:30 teeb Kanepi topeltvea ja kaotab taas geimi.

0:2 Wickmayer hoiab kindlalt oma servi.

0:1 Kanepi jääb oma servigeimil 0:30 ja 15:40 kaotusseisu. Seejärel võidab ta kolm punkti järjest ning saavutab edu, kuid lööb geimpalli auti ja jääb peagi taas taha. Viigiseis vahetub mitu korda, pikale veninud geim lõpuks Wickmayerile.

Enne mängu:

Turniiriks 15. paigutuse saanud Wickmayer alistas kolmandas ringis 7:6 (7:5), 3:6, 7:6 (8:6) asetamata šveitslanna Patty Schnyderi.

Kahes esimeses ringis oli belglanna olnud 6:1, 6:2 üle venelannast Alla Kudrjavtsevast ja 6:4, 7:5 sakslannast Julia Goergesest.

31. asetusega Kanepi on Wickmayeriga kohtunud kolmel korral ja eestlanna juhib seeriat 2:1. Seejuures on Kanepi olnud belglanna jaoks ületamatu kõvakattega väljakul, Wickmayeri ainus võit pärineb saviliivaväljakult.

Kanepi-Wickmayeri kohtumine peetakse täna Louis Armstrongi nimelisel väljakul teise kohtumisena ja peaks algama orienteeruvalt kella 20:00 - 21:30 paiku.