Avasetis tegi 21-aastane Kontaveit esimese murde neljandas geimis, pääsedes juhtima 3:1. Lõpliku punkti pani eestlanna setile kaheksandas geimis, kui tuli välja 0:40 kaotusseisust ja tegi teise servimurde.

Teises setis pääses 20-aastane Vihljantseva 2:0 juhtima, kuid eestlanna võttis 1:3 kaotusseisult mänguohjad selgelt enda käte ja võitis viis geimi järjest. Finaal kestis kõigest tund ja 13 minutit. Eestlanna lõi täna ühe ässa, tegi kaks topeltviga (Vihljantseva 1/5) ja jäi mängu üldpunktide arvestuses peale 59:41.

"Olen väga elevil. Minu jaoks oli nädal imeline, mängisin raskeid mänge ning võitsin finaali, mis ma muud ikka öelda saan," ütles eestlanna võidukõnes ja tänas oma treenerit Glenn Schaapi.

Kontaveit peaks turniirivõiduga tõusma WTA edetabelis 13 kohta ja esmaspäeval paiknema juba 36. real.

Teel finaali sai Kontaveit esimeses ringis jagu tšehhitarist Krystina Pliskovast (WTA 45) 6:7 (4), 6:3, 6:1, teises ringis belglanna Kristen Flipkensist (WTA 75) 3:6, 6:1, 6:2, veerandfinaalis sakslannast Carina Witthöftist (WTA 66) 6:3, 6:1 ja poolfinaalis ukrainlannast Lesia Tsurenkost (WTA 37) 6:3, 6:7 (0), 6:2.

Kontaveiti jaoks oli tegemist teise WTA-turniiri finaaliga. Esmakordselt jõudis ta nii kaugele tänavu aprilli keskel Šveitsis Bielis. Siis kaotas eestlanna finaalmängus 17-aastasele tšehhitarile Marketa Vondroušovale 4:6, 6:7 (6).

All 😬 for Anett Kontaveit with her FIRST ever #WTA 🏆! #RicohOpen pic.twitter.com/X18gmXO9Mv