56 minutit kestnud esimese seti pööras Kontaveit enda kasuks tugeva lõpuga, ta suutis Kuznetsova kaks viimast servigeimi murda.

Teine sett kestis veelgi kauem, 63 minutit. Kuni seisuni 4:4 suutsid mõlemad tennisistid oma servi hoida, aga siis jäi Kontaveit ühe murdega taha. Eestlanna suutis viigistada, jäi siis uuesti 5:6 taha ja lõpuks suutis Kuznetsova oma servi hoida.

Kolmandas setis paistis Kontaveitil probleeme olevat nii selja kui ka jalgadega. Ta jäi 1:4 kaotusseisu, võitles ennast 3:4 peale, aga kaotas siis kaks geimi järjest.

Statistika:

.

Kontaveit alustas Rooma turniiri 6:3, 7:6 (7:1) võiduga Hispaania päritolu prantslanna Caroline Garcia (WTA 50.) üle. 2004. aastal USA ja 2009. aasta Prantsusmaa lahtised meistrivõistlused võitnud Kuznetsova alistas ameeriklanna Bernarda Pera (WTA 61.) üle kahe tunni kestnud kohtumises 3:6, 7:6 (7:3), 6:3.

Kuznetsova kohtub kolmandas ringis ukrainlanna Elina Svitolinaga (WTA 6.).