Mattek-Sands alistas vahetult enne Kontaveidi väljakule tulemist tšehhitari Barbora Strycova (WTA 38.) 7:6 (3), 6:2.

Kontaveidi ja McHale'i matš kestis tund ja 28 minutit. Statistika:

Kontaveit - McHale
Serviässad: 5 - 2
Topeltvead: 2 - 2
1. servi õnnestumine: 64,8% - 48,3%
1. servilt võidetud punktid: 30/46 (65,2%) - 16/29 (55,2%)
2. servilt võidetud punktid: 12/25 (48,0%) - 13/31 (41,9%)
Murdepallid: 5/10 - 1/6
Kõik punktid: 73 - 58

Kontaveit võitis pärast avaseti 1:1 viigiseisu seitse geimi järjest. McHale lõpetas selle jada, kui vähendas teises setis kaotusseisu 1:2-le. Oma esimese ja ainsa servimurde sai ameeriklanna kätte teise seti kuuendas geimis, viigistades 3:3. Kontaveit lõpetas aga mängu kahe servimurdega. Matšpallil tegi McHale topeltvea.

Mäng täispikkuses:

Grampians Trophy turniiril osalevad eelkõige need mängijad, kes Melbourne'i saabudes kuulutati lennukis viibinud koroonaviiruse kandja lähikontaktseteks ning pidid seetõttu kaks nädalat ranges karantiinis veetma.

Kaia Kanepi (WTA 94.) Gippsland Trophy kaheksandikfinaal venelanna Darja Kasatkinaga (WTA 71.) on kavas 7. väljaku neljanda matšina, kuid nii selle kui ka veel nelja mängu taga on märge "võimalik väljaku vahetus", mis võib tähendada ka ajakava muutust. Erinevad Livescore'i portaalid ennustavad selle mängu alguseks kell 7.00.

Kanepi ja Kasatkinaga samas tabeliveerandis heitlevad koha eest kaheksa parema seas itaallanna Jasmine Paolini (WTA 97.) ja tšehhitar Karolina Muchova (WTA 27.).