TIPPHETKED | Kontaveit alustas Madridi turniiri hiilgava võiduga Venus Williamsi üle!

(168)

Anett Kontaveit (WTA 29.) alustas Madridi tenniseturniiri suurepäraselt, alistades avaringis maailma kaheksanda reketi Venus Williamsi tund ja 56 minutit kestnud matšis 3:6, 6:3, 6:2.

Eestlanna lõi 9 serviässa ja tegi 8 topeltviga, ameeriklannal kogunes ässasid 3 ja topeltvigu 5. Kontaveit suutis vastase servi murda neljal korral, kusjuures ühtegi murdepalli ei jätnud ta kasutamata. Williams realiseeris 9-st murdepallist 2.

Avasetis ei leidnud Kontaveit kuidagi Williamsi vastu rohtu ning jäi servimurdega 2:4 taha. Teises setis haaras ta ise juba 3:1 seisul murdega eduseisu ning viis matši otsustavasse setti. Kolmandat setti alustas Kontaveit murdega, kuid loovutas kohe ka enda pallingu. Teine servimurre viis Kontaveidi 3:2 juhtima ning kolmas juba 5:2.

Viimases geimis haaras Kontaveit juba tujutult mänginud ameeriklanna vastu kiirelt 40:0 edu ning vormistas võidu teise matšpalli pealt.

Teises ringis kohtub Kontaveit ameeriklanna Danielle Rose Collinsi (WTA 45.) ja valgevenelanna Aliaksandra Sasnovitši (WTA 55.) matši võitjaga.

Varasemalt olid Kontaveit ja Williams omavahel kohtunud kahel korral. Eestlanna kaotas mõlemad mängud - 2015. aasta US Openil 2:6, 1:6 ja 2016. aasta Prantsusmaa lahtistel 6:7(5), 6:7(4).

Kontaveit on pärast tänast alistanud kahe aasta jooksul neli maailma esikümne mängijat. Esimese nii suure skalbi sai ta mullu Stuttgartis Garbine Muguruzat alistades (hispaanlanna oli toona 6. number), seejärel võitis ta Roomas maailma esireketit Angelique Kerberit ning tänavu Australian Openil lätlannat Jelena Ostapenkot (WTA 7.).

Anett Kontaveit - Venus Williams
OLEMAS! SUUREPÄRANE VÕIT JA ALGUS TURNIIRILE!
40:0 Kolm matšpalli!
30:0 Kontaveit ees.
5-2 Hiilgav! Kontaveit murrab taas ning on vaid ühe geimi kaugusel matši võidust!
40:30 Kontaveidil murdepall.
4-2 Kontaveit lõpetab oma servigeimi ässaga!
3-2 Kontaveit murrab tasavägise geimi lõpetuseks Williamsi pallingu!
2-2 Lõpuks õnnestub Kontaveidil tasavägine geim enda kasuks kallutada!
Kontaveit sai vahepeal kasutada nelja murdepalli, aga Venus ei lase tal seda geimi veel võita. Seejärel päästis Anett ise veel murdepalli. Kuuendat korda hetkel tasamäng.
40:40 Kontaveidil õnnestub need mõlemad päästa!
15:40 Kaks murdepalli Williamsil.
1-2 Williams hoiab servi, Kontaveit sai vaid ühe punkti kätte.
1-1 Kahju! Williams murrab juba kohe tagasi.
1-0 Super! Kontaveit läheb servimurdega otsustavat setti juhtima!
40:A Kontaveidil kolmanda seti esimeses geimis kasutada murdepall.
Teise seti statistika:
Kontaveit võidab teise seti 6:3!
5-3 Williams hoidis oma servi, Kontaveit sai kaks punkti kätte.
5-2 Kolmanda geimpalli realiseerib Kontaveit ära! Treener Schaap tuleb taas väljakule.
Ka teise geimpalli pealt veel geimivõitu ei tule. Venus haistab võimalust ega taha seda kuidagi käest anda.
Enda esimest geimpalli ei õnnestu Kontaveidil realiseerida.
Ja päästab ka neljanda murdepalli! Seega ikka 40:40.
40:40 Käimas on selle matši pikim geim. Kontaveit on ära päästnud kolm murdepalli.
4-2 Williams hoiab läbi raskuste oma servi. Kontaveit vaidles ühe punkti pärast ka pikalt kohtunikuga.
4-1 Kontaveit hoiab oma servi, edu tõi julge rünnak. Venus oli siin passiivselt kaitses.
3-1 Kontaveit murrab! Williams tegi geimi lõpetuseks topeltvea.
2-1 Kontaveit hoiab oma servi. Vahelduseks üks väga korralik geim Kontaveidi poolt. Kui selliseid tagakäelööke suudaks rohkem toota, oleks juba väga hea!
40:30 Kontaveidi tagakäelöögid sunnivad Venuse eksima.
30:30 Williams tõrjub Aneti teise servi võrku.
15:30 Hea esitus teiselt servilt, tagakäelöök vastu Venuse liikumist.
Oma servil Kontaveit juba 0:30 taga.
1-1 Kontaveit saab Williamsi servil kaks punkti kätte, aga murdmisest on asi veel kaugel.
1-0 Ilus algus teisele setile! Kontaveit hoiab oma servi nulliga.
Avaseti statistika:
3-6 Kontaveit saab paraku Williamsi servilt vaid ühe punkti ja kaotab avaseti.
3-5 Kontaveit hoiab oma servi, kuid Williams võib oma pallinguga nüüd seti ära lõpetada.
2-5 Williams võidab oma servigeimi nulliga.
2-4 Williams teeb mängu esimese servimurde ja haarab kohtumises initsiatiivi.
30:40 Williamsil on Kontaveidi servi murdepall.
2-3 Williams hoiab taas oma servi, Kontaveit kutsub treeneri väljakule.
2-2 Kontaveit kingib enda servil Williamsile vaid ühe punkti.
1-2 Williams hoiab oma servi.
30:30 Williams viigistab terava tagakäelöögiga.
15:30 Williams lööb napilt auti, Kontaveit pääseb ameeriklanna servil juhtima.
0:15 Williams teeb oma esimese topeltvea.
1-1 Geimi saab Kontaveit õnneks kätte.
40:40 Teine topeltviga juba Kontaveidil.
40:30 Williams lööb auti, Kontaveidil esimene geimpall.
30:30 Hea serv, Williams tõrjub auti.
15:30 Kontaveidi serviäss vähendab kaotusseisu.
0:15 Kontaveit alustab enda servigeimi topeltveaga.
0-1 Williams võidab enda servigeimi kindlalt, Kontaveit sai vaid ühe punkti kätte.
30:0 Kontaveidi eeskäelöök läheb auti.
Kontaveit tõrjub Williamsi teise servi auti ja jääb 15:0 taha.
Soojendus läbi. Mäng on Williamsi serviga algamas!
Tribüünil on lisaks treener Glenn Schaapile Kontaveiti toetamas ka täna kahjuks kvalifikatsiooni avaringis kaotanud Jürgen Zopp. https://sport.delfi.ee/news/tennis/eesti/zoppi-jaoks-jai-madridi-masters-tuniir-vaga-uurikeseks?id=82000431