TIPPHETKED | Kahju! Kontaveit kaotas põnevuskohtumises maailma teisele reketile otsustavas setis

(137)

Anett Kontaveit (WTA 20.) läks Cincinnati tenniseturniiri kaheksandikfinaalis maailma teiste reketi, austraallanna Ashleigh Bartyga. Veerandfinaali edenes Barty.

Avasetis hoidsid mõlemad mängijad oma pallingut seisuni 2:2. Seejärel suutis Kontaveit murda, ent Barty vastas koheselt omapoolse servimurdega. Otsustava murde tegi eestlanna üheksandas geimis ning esimene sett kuulus Kontaveitile numbritega 6:4.

Teist setti alustas Kontaveit koheselt Barty servigeimi võitmisega, aga taaskord vastas austraallanna järgmises geimis. Kontaveit pääses uuesti murdega ette seisul 4:3, ent jällegi vastas austraallanna kohe. Omakorda tegi otsustava murde Barty eelviimases geimis, kes võitis teise seti 7:5.

Otsustavas setis nähti esimest murret seisul 4:3, kui ette oli pääsenud Kontaveit. Kontaveit jõudis veerandfinaalist ühe geimi kaugusele, kui oli ees 5:4. Barty võitis aga seejärel kolm geimi järjest ning kindlustas viimase seti 7:5 võiduga edasipääsu Cincinnati turniiri kaheksa parema sekka.

Barty võidunumbriteks kaks tundi ja 12 minutit kestnud kohtumises jäid 4:6, 7:5, 7:5.

Barty paistis silma koguni üheksa serviässaga, Kontaveit sai neid kirja neli. Topeltvigu tegi Barty seitse, Kontaveit vaid kaks.

ENNE MÄNGU:

Kontaveidi ja Barty on karjääri jooksul vastamisi läinud kahel korral. 2014. aastal jäi Wimbledoni kvalifikatsioonis peale eestlanna, aga tänavuse aasta Miami turniiri poolfinaalis oli 6:3, 6:3 parem Barty. Austraallanna tuli toona ka turniiri võitjaks.

Teises ringis alistas Kontaveit 6:4, 7:6 (7:2) poolatari Iga Swiateki (WTA 55.), esimeses ringis oli ta üle Saksamaa esindajast Angelique Kerberist (WTA 13.).

ANETT KONTAVEIT - ASHLEIGH BARTY
Sellega on Cincinnati turniir Kontaveiti jaoks lõppenud. Lõpetuseks ka veidi statistikat mängust (vasakul Barty, paremal Kontaveit):
Läbi! Barty kasutab esimese matšpalli ära ja võidab kohtumise.
Bartyl kasutada matšpall, A:40
Kontaveit oli 40:15 ees, aga Barty tuli järele, 40:40
Kontaveit on oma geimis juhtimas 30:15.
Kontaveit lööb palli pikaks ja Barty võidab raskest seisust oma geimi. Austraallanna ühe geimi kaugusel veerandfinaalist.
Kontaveit eksib servitõrjel ja lööb auti, seis tasa 40:40
Kontaveitil kasutada murdepall!
Kahju. Barty murrabki tagasi ja seis viigis 5:5. Tõeliselt põnev ja pingeline kohtumine on meil käimas...
Kontaveit päästis, aga Bartyl kasutada teine murdepall.
Bartyl on aga nüüd kasutada murdepall seisul 40:30.
Kontaveit juhib oma geimis 30:15.
Barty vastab omakorda kindla geimivõiduga. Kontaveit siiski ees 5:4 ja on ise servimas.
Ja olemas! Kontaveit võitis oma geimi nulliga ja on geimi kaugusel veerandfinaalist.
Kontaveit on oma geimis juhtimas 40:0
Super! Kontaveit murrab Barty servi ja pääseb 4:3 ette! Nüüd on tarvis seda edu hoida.
Kontaveit hoiab samuti kindlalt oma geimi ja otsustavas setis on seis viigis 3:3. Kumb murrab esimesena?
Järjekordne kindel servihoidmine ehk Barty taas ees, 2:3
Kontaveit vastab sama kindla geimivõiduga ja viigistab seisu, 2:2
Barty loovutab servigeimis Kontaveitile vaid ühe punkti, 2:1
Kontaveit hoiab oma servi ja viigistab seisu, 1:1
Barty alustas otsustavat setti kindla geimivõiduga.
Otsustavas setis alustab servimist  Barty.
Barty murrabki Kontaveiti pallingu ja viib kohtumise otsustavasse setti. Teine sett austraallannale 7:5
Bartyl kasutada murdepall, mis on ühtlasi ka settpall, 30:40
Kontaveiti servigeimis seis tasa 30:30
Barty võidab oma geimi ja on ees 6:5, Kontaveit peab võitma oma geimi, et viia sett kiiresse lõppmängu.
Väga hea! Kontaveit võidab olulise geimi ja viigistab seisu, 5:5
Kontaveit pääses 40:0 ette, aga Barty tulnud järele, 30:40
Kontaveit on oma geimis pääsenud ette 30:0
Barty võidab teise geimi järjest ja on nüüd ühe geimi kaugusel teise seti võitmisest.
Barty murrab tagasi ja seis tasa 4:4
Barty jõudis siiski murdepallini, aga Kontaveit päästis selle, seis tasa 40:40
Kontaveit jäi oma geimis 0:30 maha, aga võitis seejärel kolm punkti järjest.
Kontaveiti käis väljakul toetamas ka treener Sears.
Barty teeb väga valusal hetkel topeltvea ja Kontaveit pääseb murdega ette 4:3!
Kontaveitil teine murdepall!
Barty lööb võrku ja Kontaveitil kasutada murdepall!
Kontaveit võitis suurepärase punkti ja hoiab oma servigeimi ära, kusjuures päästis ka veel murdepalli. Väga tähtis geim, mida võita. Seis tasa 3:3
Kontaveit päästab aga murdepalli serviässaga!
Kontaveit oli oma geimis 30:0 ees, kuid Barty võitis seejärel 3 punkti järjest.
Barty tuleb raskest seisust välja ja võidab lõpuks oma servigeimi, Barty ees 3:2
Barty päästis mõlemad murdepallid ja seis viigis 40:40
Kontaveit viigistas setis seisu 2:2 ja omab koheselt ka murdepalli, et minna 3:2 murdega ette!
Barty võidab nüüd oma geimi kindlalt ja pääseb ette 2:1
Kolmandat murdepalli Kontaveit enam päästa ei suuda ja Barty viigistab seisu, 1:1
Kontaveit on päästnud juba omakorda kaks murdepalli, 30:40
Super! Kontaveit alustab teist setti kohe servimurdega!
Barty päästab ka teise murdepalli, 40:40
Kontaveit lööb auti ning ei suutnud murdepalli ära kasutada, üks võimalus on aga veel!
Teise settpalli Kontaveit kasutab ära ja võidab avaseti 6:4! Super!
Bartylt nüüd hea punkt ning seis taas viigis, 40:40
Kontaveitil kasutada settpall!
Barty eksib ja Kontaveit viigistab geimis seisu, 30:30
Murre tuleb ja Kontaveit geimi kaugusel esimese seti võidust!
Esimese murdepalli Barty päästab, kusjuures see oli juba tema kuues äss tänases kohtumises.
Kontaveitil taas kasutada kaks murdepalli seisul 40:15!
Enne seda geimi käis väljakul Kontaveiti rahustamas treener Nigel Sears ning eestlanna võidab kohe pärast seda oma geimi kindlalt! Seis tasa 4:4
Barty lööb palli tagant auti ja Kontaveit oma geimis ees 40:15
Barty võidab oma geimi nulliga ja läheb juhtima setti 4:3
Barty murrabki kohe vastu ja viigistab seisu, seis tasa 3:3
Bartyl nüüd omakorda kasutada murdepall.
Väga hea! Barty lööb lihtsa palli auti ja Kontaveit pääseb murdega ette, 3:2.
Kontaveitil on seisul 40:15 kasutada kaks murdepalli!
Kontaveit hoiab teist korda järjest oma pallingugeimi ja viigistab seisu, 2:2
Barty võitis 15:30 seisult kolm punkti järjest ja läheb avasetti juhtima, 2:1
Barty servib ässa, seis tasa 30:30
Kontaveit võidab samuti oma geimi kindlalt ja viigistab seisu, 1:1
Barty lööb võrku ja Kontaveit oma geimis ees 40:15
Barty võitis avageimi kiirelt, Kontaveit ühtegi punkti ei teeninud.
Kohtumine on alanud! Barty alustab servimist.
Emb-kumb täna võidab, teeb täna isiklikku ajalugu, sest ei Kontaveit ega Barty pole Cincinnati turniiril varem veerandfinaali jõudnud.
Mängijad on jõudnud väljakule ning teevad sooja parasjagu.
Kontaveit ja Barty on omavahel seni kohtunud kaks korda, mõlemal on kirjas üks võit.
Tervist, tennisesõbrad! Juba peagi on algamas Cincinnati turniiri kaheksandikfinaal Anett Kontaveiti ja Ashleigh Barty vahel!