TIPPHETKED | Jelena Malõgina saavutas Pärnus karjääri esimese ITF-i turniirivõidu!

 (7)

Eesti naiste kolmas reket Jelena Malõgina (WTA 726.) võitis Pärnus 15 000-dollarilise auhinnafondiga ITF-i tenniseturniiri, alistades finaalis venelanna Jekaterina Kazionova (WTA 615.) 6:4, 1:6, 7:5.

Kaks tundi ja 17 minutit kestnud matši läks Malõgina 5:1 juhtima, kuid meditsiinilise pausi võtnud ja jalavalule leevendust saanud Kazionova tuli tagasi 4:5 peale. Esimene sett õnnestus Malõginal siiski enda kasuks kallutada. Teine seevastu kuulus kindlalt Kazionovale.

Kolmandat setti dikteeris veenlanna, minnes juhtima 4:2 ja 5:3, kuid viimastes geimides näitas kindlamat närvi Malõgina, kes alates 5:3 seisul 0:15 taha jäämisest võitis kaheksa ning eelviimase geimi keskpaigast kuus punkti järjest.

Malõgina lõi kolm ässa ja tegi viis topeltviga. 12-st murdepallist realiseeris ta 8. Vastasel tekkis koguni 23 murdevõimalust, millest ta kasutas ära vaid 9.

Malõginale on see tänavu ja ka kogu karjääris neljas kord ITF-i turniiri finaalis mängida. Viimati tegi ta seda nädal tagasi Stockholmis, jäädes 5:7, 3:6 alla soomlanna Anastasia Kulikovale. Samuti mängis ta finaalis juulis Pärnus ja mais Kreekas.

Kazionova jäi löömatuks oktoobri lõpus Oslo ITF-i turniiril.

Matšpall (Tennis)