TIPPHETKED ja TÄISPIKKUSES | Anett Kontaveit jätkas Cincinnati turniiri ilusa võiduga ning kohtub nüüd maailma teise reketiga

(111)

Eesti tennise esireket Anett Kontaveit jätkas kõrgetasemelist Cincinnati turniiri ilusa võiduga, kui ta alistas teises ringis 6:4, 7:6 (7:2) poolatari Iga Swiateki (WTA 55.).

Kontaveit lõi kohtumise jooksul viis serviässa, Swiatek vastas omakorda kolmega. Topeltvigu tegi eestlanna kaks ning poolatar viis. Murdepalle realiseeris Kontaveit kuuest neli ning Swiatek 11-st kolm. Kõikidest pallivahetustest langes eestlanna kasuks 84 ning poolatarile 75.

Kolmandas ringis ootab Kontaveiti nüüd ees maailma teine reket Ashleigh Barty Austraaliast. Barty alistas teises ringis 6:4, 6:1 venelanna Maria Šarapova.

Anett Kontaveit - Iga Swiatek
Mängu statistikat:
7:6 - Kontaveit võidab kiire lõppmängu 7:2 ning sellega ka matši.
Swiatek eksib ning Kontaveidil on neli matšpalli.
5:2 Kontaveidile.
Kontaveit pääseb kiires lõppmängus 4:2 juhtima.
Kontaveit jääb esmalt 0:1 taha, kuid viigistab seejärel 1:1.
6:6 - Swiatek võidab oma servigeimi ning teise seti võitja selgub kiires lõppmängus.
6:5 - Swiatekil on kaks murdepalli, kuid Kontaveit võidab neli punkti järjest ja on geimi kaugusel kohtumise võidust.
5:5 - Kontaveit suudab murda ning seis taas viigis.
Nüüdseks on selge ka selle kohtumise võitja järgmine vastane. Selleks on austraallanna Ashleigh Barty, kes alistas 6:4, 6:1 venelanna Maria Šarapova.
4:5 - Kontaveit võidab oma servigeimi.
3:5 - Swiatek võidab oma servigeimi ning on seti võitmisest ühe geimi kaugusel.
3:4 - Kontaveit oli raskustes, kuid suutis siiski oma servigeimi võita.
2:4 - Kontaveit saab alguses hea rütmi kätte, kuid seejärel võidab Swiatek oma servigeimil neli punkti järjest.
2:3 - Täielik ootamatus! Swiatek murrab nulliga Kontaveidi servigeimi.
2:2 - Swiatek võidab ootamatult lihtsalt enda servigeimi.
2:1 - Väga raske geim eestlannale, kuid Kontaveit suudab oma servigeimi siiski hoida.
1:1 - Geim kestab väga pikalt, kuid lõpuks õnnestub Kontaveidil murda. Seega kopeerib teise seti algus täpselt esimese seti oma.
0:1 - Swiatek kasutab ära kolmanda murdepalli ning murrab koheselt Kontaveidi servigeimi.
Teine sett on alanud.
Swiatek on väljakult lahkunud ja paus teise seti eel venib. Õhutemperatuur on mänguväljakul 30 kraadi.
Avaseti statistikat:
6:4 - Kontaveit jääb raskesse seisu, kuid võidab viis punkti järjest ja murrab Swiateki servigeimi. Esimene sett sellega eestlannale.
5:4 - Kontaveit võidab oma servigeimi nulliga. Seekord ei antud Swiatekile võimalustki.
4:4 - Kontaveit saab Swiateki servil taas 30:15 ette, kuid lõpuks võidab poolatar siiski oma servigeimi. Kontaveidilt kaks õnnetut raamiga tabamist.
Kontaveidile tuleb nõu andma ka treener Nigel Sears. Kuna mikrofone läheduses ei ole, siis ei ole vestlust ka kuulda.
4:3 - Kontaveit hoiab kindlalt oma servigeimi.
Tundub, et võistluspaigas valitsev kuumus teeb eelkõige liiga Swiatekile, kes soovib pallivahetusi hoida võimalikult lühikestena.
3:3 - Kontaveit teeb lõpetuseks lihtsa vea ning Swiatek hoiab oma servigeimi.
3:2 - Kontaveit on küll veidike raskustes. Sisse lipsab ka topeltviga, kuid eestlanna suudab oma servigeimi hoida.
2:2 - Kontaveit saab taas murdepalli, kuid Swiatek tuleb raskest olukorrast välja ning võidab oma servigeimi.
2:1 - Kontaveit suudab oma servigeimi hoida.
Selle kohtumise võitja kohtub kolmandas ringis Ashleigh Barty või Maria Šarapovaga.
1:1 - Kontaveit saab kaks murdepalli. Swiatek lõpetab geimi topeltveaga ning Kontaveit murrab koheselt tagasi.
0:1 - Swiatek saab kiirelt kolm murdepalli ning murrabki kohe eestlanna servigeimi.
Kohtumine on alanud! Anett Kontaveit alustab servimist.
Ülekanne algas. Soojendus käib!
Ülekande algus siiski veidike viibib ning mäng peaks algama 20.25.
Ülekanne Kontaveidi ja Swiateki mängust peaks kõigi eelduste kohaselt algama 20.15.
Gasquet võidab kiire lõppmängu 7:1 ning sellega kogu matši 7:5, 7:6 (7:1).
Gasquet' ja Delbonise matšis läheb teine sett kiiresse lõppmängu.
Gasquet juhib teises setis 5:3.
Seitsmenda väljaku esimene matš Gasquet' ja Delbonise vahel on seisus 7:5, 3:2 Gasquet' kasuks. Kui see kohtumine lõppeb, siis saavad väljakule ka Kontaveit ning Swiatek.
Viimase info kohaselt kohtumise algus veidike viibib ja matš peaks algama kell 19.50.

Swiatek on hetkel oma noore karjääri parimal edetabelikohal ning naudib häid aegu: Toronto turniiril jõudis ta äsja kvalifikatsioonist alustanuna kaheksandikfinaali, kus andis lahingu maailma esinumbrile Naomi Osakale. Ka Cincinnatis alustas Swiatek kvalifikatsioonist, põhiturniiri avaringis oli ta 7:6, 6:1 üle maailma 25. reketist Caroline Garciast.

Swiatekist on WTA edetabelis eespool vaid üks temast noorem mängija: maailma 24. reket Amanda Anisimova on 17-aastane.

Kontaveit alistas avaringis eile Angelique Kerberi (WTA 13.) 7:6, 6:2. Kontaveit ja Swiatek pole omavahel varem vastamisi läinud.

Kohtumine algab kompleksi seitsmendal väljakul täna õhtul meie aja järgi kell 19.30. Delfi TV näitab seda otsepildis.