TIPPHETKED JA FOTOD | Kontaveit võitis haarava lahingu Tomljanovici vastu ja pääses Miami Openil neljandasse ringi!

 (125)

Anett Kontaveit (WTA 19.) alistas kõrgetasemelisel WTA turniiril kolmandas ringis Horvaatias sündinud Austraalia tennisisti Ajla Tomljanovici (WTA 40.) 7:6 (3), 2:6, 7:6 (4) ning pääses kaheksandikfinaali, kus teda ootab duell viimase aja "komeedi" Bianca Andreescuga.

Kaks ja pool tundi kestnud mängus lõi Tomljanovic 6 serviässa Kontaveidi 3 vastu. Topeltvigu kogunes austraallannal 4 ja eestlannal 3. Kontaveit näitas paremat esimese servi õnnestumisprotsenti (64 vs 58), kuid Tomljanovic võitis esimeselt servilt mängu jäänud punktidest 73% (Kontaveidi 64% vastu). Teise servi punktidest kallutas Kontaveit enda kasuks 44%, Tomljanovic 40%.

Mõlemad mängijad realiseerisid pooled oma murdepallidest - Kontaveit 10-st 5 ja Tomljanovic 14-st 7. Kõikidest laual olnud punktidest võitis Tomljanovic 51% (117/229), Kontaveit 49% (112/229).

Järgmises ringis kohtub Kontaveit vaid 18-aastase kanadalanna Bianca Andreescuga (WTA 24.), kes võitis alles eelmisel nädalal maineka Indian Wellsi turniiri.

Loe blogist, kuidas matš kulges!

Anett Kontaveit - Ajla Tomljanovic
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Kontaveidi kommentaar Delfile ja Eesti Päevalehele: https://sport.delfi.ee/news/tennis/eesti/anett-kontaveit-emotsionaalsest-voidust-super-hea-meel-ja-suur-kergendus?id=85692871
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Kogu mängu statistika:
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Kontaveidi välkintervjuu väljakul: "Ei oska öelda, mis selle mängu murdepunkt võis olla. See oli nii tasavägine, kõik need kolm setti. Pidin võitlema väga kõvasti, et siit läbi tulla. Järgmisele matšile pole veel mõelnud, teen seda ilmselt homme."
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: SEE ON KÄES! 7:4 kiires lõppmängus Anetile. https://twitter.com/AnalyticaGlobal/status/1109657491586060289
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 6:4 Matšpall Anetil.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 5:4
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 5:3
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Topeltvea järel punkt Tomljanovicile - 4:2. Sellele järgneb kohe ka 5:2.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 4:1 kiires lõppmängus Anetile.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Kolm esimest punkti kiires lõppmängus Kontaveidile!
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 6-6 Tomljanovic kasutas ära kolmanda murdepalli ja viis otsustava seti kiiresse lõppmängu.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Veel üks ilus punkt kolmanda seti viiendast geimist: https://twitter.com/WTA/status/1109648682469593088
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 6-5 Teine murdepall ja seda ei jäta Kontaveit kasutamata! Ilus tagakäe äralöök.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Kontaveit jõuab põneva pallivahetuse tulemusena murdepallini, aga Tomljanovic päästab selle tänu Aneti tõrjeveale.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 5-5 Servimurre on paraku tõsiasi. Murded selles setis viigis.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Kontaveit päästab selle murdepalli, aga Tomljanovic saab ühe veel...
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Tomljanovic pääseb murdepallini.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 5-4 Tomljanovic hoidis oma servi, Kontaveit sai ühe punkti kätte.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 5-3 Kontaveidilt tasavägise geimi lõpetuseks kaks võimsat servi. Ühte geimi veel vaja...
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Nigel Sears Kontaveidile: "Pane ta töötama! See on sulle täna edu toonud ja seda pead jätkama! Ole agressiivne! Sinu pikad punktid seti alguses olid imelised. Püsi mängus ja jätka võitlemist!"
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 4-3 Tomljanovic hoiab oma pallingut nulliga. Kontaveit kutsub täna kolmandat korda treeneri väljakule.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 4-2 Lihtne geimivõit Kontaveidile. Kaks geimi veel matši võiduks vaja kätte saada.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Üks põnev punkt varasemast: https://twitter.com/AnalyticaGlobal/status/1109646147562455040
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Tomljanovici isa/treener käis vahepeal väljakul. Kuulda oli vaid horvaadi keelt.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 3-2 Tomljanovici kuues serviäss viis ta kolmanda seti viiendas geimis 40:30 ette. Anett oli 15:30 ees, aga austraallanna suutis oma pallingut hoida.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 3-1 Kontaveit võidab kolmanda geimi järjest!
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 2-1 Pärast reketi lõhkumist võitis Tomljanovic kaks punkti, aga Kontaveit tegi siiski otsustava seti esimese servimurde!
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Tomljanovic loobib reketit, kui jääb oma pallingul Kontaveidi vastu 0:40 taha. Kohtunik teeb hoiatuse. Reket vajab vahetamist.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 1-1 Kontaveit võidab mängu pikima punkti ja tasavägise geimi. Emotsionaalselt väga vajalik!
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 0-1 Kolmanda seti esimene geim, Tomljanovic hoiab oma servi. Kontaveit jõudis 40:40-ni.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Tomljanovic võidab teise seti 6:2. Mängu saatuse otsustab kolmas otsustav sett.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Siis võib geoblock peal olla. Midagi pole teha, teinekord on sellised tingimused lihtsalt...
Mihke: Floridas
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Proovi lehele refresh teha. Kui Eestis oled, peaks ikka toimima.
Mihkel: Miks Delfi live video ei toimi?
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 2-5 Anett saab vastase servil vaid ühe punkti kätte. Tomljanovic ühe geimi kaugusel teise seti võidust.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 2-4 Kontaveit hoiab oma pallingut nulliga ja lõpetab geimi esimese ässaga!
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Hämmastav, kui palju infot treener Sears jõuab Anetile selle lühikese ajaga edastada. Kontaveit kutsus ta 1:4 kaotusseisust väljakule. Sai suunised mängu rohkem varieerida ja pidevalt survet avaldada. Anett ei öelnud midagi vastu, seekord ainult kuulas tähelepanelikult. Näis, kuidas edasi läheb...
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 1-4 Tomljanovic läks geimi 40:0 juhtima, kuid Anett võttis 40:40 järgi. Horvaatias sündinud australlanna päästis seejärel kaks murdepalli ja võitis oma pallingugeimi.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 1-3 Tomljanovic murrab. Kontaveit tegi selles geimis oma päeva teise topeltvea. Tomljanovic on kokku löönud 4 ässa ja teinud ühe topeltvea.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 1-2 Õhtu kolmas serviäss viis Tomljanovici 40:15 ette. Geimi lõpetas Aneti lihtviga.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 1-1 Teise seti esimese geimi võitis Tomljanovic nulliga, teine kuulus Kontaveidile (WTA 40. number sai kätte ühe punkti). Nõnda lõppes esimene sett: https://twitter.com/WTA/status/1109632893079322624
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: ESIMENE KÄES! Kiire lõppmängu võidab Kontaveit! Tie-break algas vastastikuste minibrake'idega. Esimesed punktid võitis Kontaveit servijana, kui läks 3:1 ja 4:1 ette. Pooltevahetusele mindi 4:2-lt. 6:3 peal oli Kontaveidi kasutada kolm settpalli, millest vaja läks vaid ühte!
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 6-6 Tomljanovic viis avaseti kiiresse lõppmängu. Igati õiglane tulemus.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: "Kes iganes selle seti kaotab, tunneb end vist päris näruselt, sest nad mõlemad mängivad väga hästi" - nii arvavad rahvusvahelise telepildi kommentaatorid.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 6-5 Kontaveit võidab teise geimi järjest, seekord nulliga!
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 5-5 Kontaveidil kolmest murdepallist kolm realiseeritud! Geimid tasa.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 4-5 Tomljanovic läks 15:40 ette ja Kontaveit tegi topeltvea. Austraallanna murdis ja on setivõidust geimi kaugusel.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 4-4 Kontaveit murrab täna teist korda! Viik majas. Kahest murdepallist on realiseerinud kaks, Tomljanovic 4-st 2.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: "Servi vähem tema tagakäele. See on tasavägine sett. Sa alustasid väga hästi," rõhutab treener Nigel Sears, kelle Kontaveit pärast 3:4 taha jäämist väljakule kutsus.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 3-4 Teise murdepalli kasutab Tomljanovic ära ja võidab seega kolmanda geimi järjest.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 3-3 30:30 peal tegi Kontaveit esimese topeltvea ja kinkis Ajlale murdepalli, mille ta ka kohe õnneks päästis. Tomljanovic kaotas teise kotkasilma challenge'i.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 3-3 Tomljanovic hoiab oma servi, aga sugugi mitte kergelt. Anett päästis nii mõnegi geimpalli. Täpsemalt kolm. https://twitter.com/WTA/status/1109624254989889537
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Peaks nägema.
John: Ega valismaalt mangu n2e?
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Esimese servi pealt on Tomljanovic seni pea kõik punktid võitnud (7/8 ehk 88%). A:40 hetkel austraallannale.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 3-2 Tomljanovic murrab ning võib järgmise geimiga viigistada, kui enda pallingut hoiab. Haaravat ja kõrgetasemelist tennist on seni pakutud.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: https://twitter.com/WTA/status/1109621862273695744
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Kontaveidil on fänne ka mujalt kui ainult Eestist. https://twitter.com/footfaulttennis/status/1109619607797727232
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 3-1 Kontaveit murrab! Tomljanovic läks küll 15:0 ette, aga eestlanna sundis ta seejärel eksima.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 2-1 Kontaveit läks 40:0 ette, aga Tomljanovici võimsad tõrjed sundisid ta kaks korda eksima. Järgmisel punktil võttis Kontaveit initsiatiivi enda kätte ja lahendas geimi äralöögiga.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 1-1 Tomljanovic näitab võimsat servi ning hoiab samuti oma pallingut.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 1-0 Kontaveit võidab avageimi kindlalt. 30:15 peal oli ainuke pingeline punkt. Selle ta Tomljanovici lihtveast võitis ning rohkem probleeme ei tekkinud.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Delfi TV ülekanne on alanud. Kommentaator on endiselt Michel Lehtmets.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Tsitsipas võitis matši 7:6, 6:1. Oleme nüüd Kontaveidi ja Tomljanovici matši ootuses. Ilmselt umbes 2.45 see algab.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Tsitsipas juhib nüüd teises setis McDonaldi vastu 3:0. Tuletame meelde, et pärast neid on väljak Kontaveidi ja Tomljanovici päralt.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Roger Federer (ATP 5.) vajas 2 tundi ja 11 minutit, et saada teises ringis jagu moldovlasest Radu Albotist (ATP 46.) kolmes setis 4:6, 7:5, 6:3. Kolmandas on šveitslase vastaseks Stanislas Wawrinka konkurentsist lülitanud 27-aastane serblane Filip Krajinovic (ATP 103.).
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Tsitsipas võttis lõpuks oma. 7:6 (4) skooriga esimene sett maailma 10. reketile. Meie seisukohast vaadatuna võiks ju teine sett pisut ühepoolsem tulla. McDonald on ATP 60. number.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Sõnumeid Kreeka-USA maavõistluselt. Tsitsipas tuli välja 2:4 kaotusseisust, esimene sett lahendatakse hetkel kiires lõppmängus.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Teises ringis kukutas Tomljanovic konkurentsist maailma 9. reketi Arina Sabalenka. Mõlemad lõid 2 serviässa ja tegid 5 topeltviga, kuid Tomljanovic võitis 88 % esimese servi punktidest (Sabalenka 56%). https://twitter.com/WTA/status/1109129193437036544
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Kaheksandikfinaalis ehk neljandas ringis kohtub Kontaveidi-Tomljanovici matši võitja kas Angelique Kerberi või viimase aja komeedi Bianca Andreescuga, kes peaksid peaväljakul heitlust alustama kell 3.30. Tegemist on Indian Wellsi finaal kordusega. Selle võitis Andreescu mäletatavasti 6:4, 3:6, 6:4.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Uudiseid teistelt väljakutelt.Maailma esireket Naomi Osaka kaotas 33-aastasele Taiwani veteranile Su-wei Hsiehile 6:4, 6:7 (4), 3:6. Samal ajal, kui see mäng toimus, võttis end turniirilt maha Miami Openi kaheksakordne võitja Serena Williams, põhjuseks põlvevigastus. https://twitter.com/MiamiOpen/status/1109545407242256385
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Tere varahommikut kõigile! Paraku ei näi Kontaveidi ja Tomljanovici kohtumine niipea hakkavat, sest samal väljakul mängivad veel Stefanos Tsitsipas (8. asetus) ja Mackenzie McDonald. Viimane pääses just esimeses setis servimurdega 2:1 juhtima. Alati on oht olemas, et Kreeka-USA duell saab enneaegse lõpu, aga hetkeseisuga näiteks Flashscore Kontaveidi matši algusaega enne kella 2.30 ei usu. Jälgigem mängu...


Avaringis vaba olnud Kontaveit alistas teises ringis 17-aastase ameeriklanna Amanda Anisimova (WTA 73.) 6:3, 1:6, 6:4. Tomljanovic (WTA 40.) üllatas eile maailma üheksandat reketit Aryna Sabalenkat, võites 6:3, 6:4.

Eilse võidu järel ütles Kontaveit, et taas on oodata rasket lahingut: "Tomljanoviciga pole ma kohtunud, kuid ta on suhteliselt sarnane mängija Anisimovale - lööb väga kõvasti ja teravalt. Mul tuleb sellega toime tulla."

Matšpall (Tennis)