TIPPHETKED JA BLOGI | Kontaveit kaotas Moskva veerandfinaalis imelist turniiri tegevale maailma 101. reketile

(101)

Eesti esireket Anett Kontaveit (WTA 21.) jätkas täna ligi miljonidollarise auhinnafondiga Moskva tenniseturniiri, kohtudes veerandfinaalis Tuneesia tennisisti Ons Jabeuriga (WTA 101.). Poolfinaali edenes Jabeur, kes alistas eestlanna 7:5, 6:1.

Kohtumist alustas teravamalt Kontaveit, kellel oli kohe avageimis kasutada kolm murdepalli, mille Jabeur siiski päästis. Ka kahes järgnevas tuneeslanna pallingugeimis oli Kontaveitil murde võimalus ning seisult 2:2 pääseski eestlanna murdega ette. Jabeur murdis kohe tagasi ja viigistas seisu 3:3.

Seisul 5:6 servis Kontaveit, et viia esimene sett kiiresse lõppmängu, aga Jabeur suutis taas murda eestlanna pallingu ja võitis esimese seti 7:5.

Teine sett möödus ühepoolsemalt. Kontaveit võitis küll oma esimese servigeimi, millega viigistas seisu 1:1, kuid enamat eestlanna ei suutnud. Kindlat mängu ja tugevat servi näidanud Jabeur võitis järgmised viis geimi ja kindlustas 6:1 setivõiduga pääsu poolfinaali.

Üks tund ja 15 minutit kestnud kohtumises servis Jabeur üheksa ässa Kontaveiti nulli vastu. Topeltvigu tegi eestlanna kolm, tuneeslanna kaks. Poolfinaalis kohtub Jabeur lätlanna Anastassia Sevastova (WTA 11.) ja venelanna Vera Zvonareva (WTA 161.) vahelise kohtumise võitjaga.

ANETT KONTAVEIT - ONS JABEUR
Mängu statistika:
Jabeur võidab ässaga Kontaveiti vastu ka viimase geimi. Jabeuri võidunumbriteks on 7:5, 6:1.
Jabeur on jõudnud matšpallini.
Kontaveit juhib geimi 30:15. Kas suudab eestlanna veel mängu muutust tuua?
Jabeur võitles välja murdepalli, mille ta ka ära kasutas. Jabeur juhib 5:1 ja on ühe geimi kaugusel poolfinaalist.
Kontaveit juhib oma pallingugeimis 30:15. See geim on eestlannal tarvis kindlasti võita.
Jabeur võidab oma geimi ja juhib juba teist setti 4:1.
Jabeur juhib oma servigeimis 40:30.
Jabeur murrabki 0:40 seisult Kontaveiti geimi ja juhib 3:1.
Selgelt hetkel paremas hoos oleval Jabeuril on kasutada murdepall.
Jabeur on tulnud järele ja viigistanud geimis seisu 40:40
Kontaveit on oma servigeimis juhtimas 40:15.
Tuneeslannal on kirjas juba seitse ässa.
Jabeur hoiab oma servigeimi nulliga. 1:2
Kontaveit võidab oma geimi. 1:1
Jabeur lööb auti. Kontaveit on ees 40:15.
Võimsa serviga Jabeur võidab esimese geimi teises setis kindlalt, loovutades Kontaveitile ühe punkti.
1. seti statistika:
Kontaveit lööb auti ning esimese seti võidab Jabeur 7:5!
Jabeur on jõudnud murdepallini, mis ühtlasi ka settpall.
Kontaveit teeb valusal hetkel topeltvea. 40:40.
Kontaveit lööb võrku, aga juhib oma geimi 40:30.
Jabeur eksib võrgus. Kontaveit juhib 30:15.
Jabeur näitab taas võimast servi ja võidab oma geimi. Tuneeslanna on ees 6:5
Kontaveit hoiab geimi ja viigistab seisu! 5:5
Kontaveit võidab raske punkti ja on ühe silma kaugusel geimivõidust.
Kontaveiti geimis on seis tasa 30:30. Jabeur on kahe punkti kaugusel setivõidust.
Jabeur lõpetab oma servigeimi taas ässaga. Jabeur ees 5:4.
Kontaveit toob võrgust raske palli ja ära võidab punkti. 15:30
Kontaveit oma geimi kindlalt. 4:4
Kontaveit on oma servigeimi juhtimas 30:0.
Mõlemad tennisistid on siiamaani näidanud väga kõrgetasemelist mängu!
Kontaveit eksib servi tõrjudes ning Jabeur asub esimest setti 4:3 juhtima
Jabeur näitab suurepärast tennist ja murrab kohe vastu Kontaveiti pallingu! Geimid tasa 3:3
Kontaveit eksib võrgus. Jabeur on ees 30:15.
Nüüd siiski Kontaveit kasutab võimaluse ära ja murrab Jabeuri geimi! Kontaveit ees 3:2
Kontaveitil on seisul 40:15 kasutada kaks murdepalli. Eestlannal on igas geimis olnud murdepallid, kuid pole suutnud veel võimalusi ära kasutada.
Kontaveit võidab oma geimi ja viigistab seisu 2:2.
Jabeur eksib eeskäe löögiga, Kontaveitil kasutada geimpall.
Jabeur on jõudnud Kontaveiti geimis murdepallini.
Kontaveit vastas kolme hea punktiga ning juhib oma geimi 40:30.
Jabeur on Kontaveiti servigeimis ees 30:0.
Jabeur võidab lõpuks ässaga oma servigeimi.
Jabeur päästab Kontaveiti raske löögi ning viigistab seisu 40:40.
Jabuer on näidanud, et on tugev servija. Kontaveit suudab Jabeuri servi tõrjuda otse joonele ning seisul 40:30 on kasutada eestlannal murdepall.
Kontaveit hoiab oma pallingugeimi kindlalt, loovutades vastasele vaid ühe punkti. Seis viigis 1:1
Jabeur päästab kokku kolm murdepalli ja suudab oma geimi siiski võita. Jabeur ees 1:0.
Jabeur tõrjus mõlemad murdepallid ja viigistab seisu 40:40.
Jabeur eksib ning Kontaveitil kasutada juba kaks murdepalli seisul 40:15.
Kontaveit on Jabeuri servigeimis juhtimas 30:15.
Jabeur alustab servimist.
Tervist tennisesõbrad! Kohe on algamas veerandfinaalkohtumine Anett Kontaveiti ja Ons Jabeuri vahel!

ENNE MÄNGU:

Avaringi alustas Kontaveit väga raske võiduga, alistades 17-aastase venelanna Anastassia Potapova (WTA 94.) kaotatud avaseti järel 2:6, 6:3, 7:5. Eile oli ta 6:2, 7:6 üle Kristina Mladenovicist (WTA 42.)

Jabeur omakorda üllatas eile 6:3, 6:2 võiduga maailma 8. reketit Sloane Stephensit. Jabeuri ja Kontaveidi tänase matši võitja kohtub nelja parema seas kas Vera Zvonareva (WTA 161.) või Anastasija Sevastovaga (WTA 11.).