TIPPHETKED | Hästi tehtud! Anett Kontaveit alistas venelanna kindlalt ning murdis Stuttgartis kaheksa parema sekka

 (59)

Anett Kontaveit (WTA 15.) jätkas kõrgetasemelist Stuttgarti tenniseturniiri kena võiduga, alistades venelanna Anastassia Pavljutšenkova (WTA 34.) kahes setis 6:3, 6:2.

Kontaveit alustas kohtumist väga võimsalt - ta läks avasetti 4:0 juhtima nii, et Pavljutšenkova oli nelja geimiga suutnud võita vaid kolm punkti. Seti lõpp tuli aga pisut raskemalt - eestlanna kaotas korra ka oma pallingugeimi, ent läks siiski 6:3 setivõiduga kohtumist juhtima.

Teine geim algas võrdselt, kuid peale jäi lõpuks taas Kontaveit, kes suutis venelanna servi nii 2:2 seisul kui 4:2 seisul murda ning lõpuks pisut vähem kui tunni ajaga kena ja kindla 6:3, 6:2 võidu kirja saada.

Järgmises ringis ehk veerandfinaalis läheb Kontaveit vastamisi kas maailma neljanda reketi Karolina Pliškova või valgevenelannast endise maailma esinumbri Viktoria Azarenkaga (WTA 61.).

Kohtumine täispikkuses:


Enne mängu:

Pavljutšenkova kaotas Görgesile avaseti 4:6, võitis teise 6:2 ja juhtis kolmandas enne loobumisvõidu saamist 4:0. Sakslanna pidi kodupubliku ees mängu pooleli jätma vigastuse tõttu.

Kontaveit on seni 27-aastase Pavljutšenkovaga kohtunud kolm korda ja juhib mängudega 2:1. Viimase omavahelise matši pidasid nad aasta tagasi just samal Stuttgarti turniiril, kus jäi põnevuslahingus peale eestlanna tulemusega 7:5, 6:7 (6), 6:4.

Seotud lood:

Kaheksanda asetusega 23-aastane Kontaveit alistas täna maailma 21. reketi Caroline Garcia 6:4, 6:3.

Stuttgarti turniiritabel:

Matšpall (Tennis)