Mängu tipphetked:

Kontaveit alistas kolmandas ringis poolatari Magda Linette (WTA 37.) kõigest tunni ja viie minutiga 6:3, 6:2. Osaka oli üle 18-aastasest ukrainlannast Marta Kostjukist (WTA 137.) 6:3, 6:7 (4:7), 6:2.

Eestlanna oli Osakaga vastamisi ka viimasel Cincinnati turniiril ning kaotas siis võidetud avaseti järel põneva lahingu 6:4, 2:6, 5:7.

Tund ja 13 minutit kestnud matši jooksul lõi Kontaveit 2 serviässa ja tegi 3 topeltviga, Osakal kogunes 4 ässa ja 2 topeltviga. Jaapanlanna esimene serv õnnestus 71-protsendiliselt, Kontaveidil 59%-liselt. Esimese servi punktidest võitis Osaka 84%, Kontaveit 66%. Vahe on ilmne ka teise servi punktides, millest Osaka võitis 69% ja Kontaveit 45%.

Osaka lõi 21 äralööki ja tegi 18 lihtviga, Kontaveidi äralöökide-lihtvigade suhe oli 16-22.

Esimeses setis loovutas Kontaveit oma pallingu esimeses ja viimases geimis, teises setis piisas Osakale ühest servimurdest matši lõpus. Kontaveit päästis maratongeimis viis matšpalli, kuid kuuendat enam mitte.

Kümnest murdepallist realiseeris Osaka seega kaks, Kontaveit ei saanud ühtegi murdevõimalust.

Karjääri kolmandat suure slämmi tiitlit püüdev Osaka läheb veerandfinaalis vastamisi ameeriklanna Shelby Rogersiga (WTA 93.), kes üllatas neljandas ringis kuuenda paigutusega tšehhitari Petra Kvitovat (WTA 12.).