Kontaveit lõi poolteist tundi kestnud matšis kaks ässa, tegi kuus topeltviga ja suutis kuuest oma murdevõimalusest realiseerida vaid ühe. Kindlamalt servinud Kvitova kasutas oma kümnest murdepallist ära kolm. Mängu üldpunktid jäid tšehhitari kasuks 74:59.

Avaseti kolmes esimeses geimis suutsid mõlemad mängijad oma servi hoida, kuid siis kaotas Kontaveit kaks korda järjest ja tšehhitar korra oma pallingu ning sett kuulus Kvitovale tulemusega 6:3.

Teise seti alustuseks murdis tšehhitar taas Kontaveiti pallingu ning see saigi otsustavaks - sett kuulus lõpuks Kvitovale 6:4. Viimaseks jäänud geimis oli Kontaveidil võimalus veel viigistada, kuid ta ei suutnud kahte oma murdepalli realiseerida.

Kontaveit ja Kvitova olid profiturniiridel varasemalt kohtunud kolmel korral ning võitudega 2:1 oli siiani peal tšehhitar. Viimase omavahelise mängu oli seejuures võitnud eestlanna, Prantsusmaa lahtiste meistrivõistluste kolmandas ringis 7:6(6), 7:6(4).

Montreali turniiri avaringis alistas Kontaveit venelanna Ekaterina Makarova 4:6, 6:3, 6:1.