Kanepi kaotas avaseti kõigest 30 minutiga 2:6. Teises setis alustas eestlanna kohe murdega, poolatar vastas samaga, kuid seitsmendas geimis murdis Kanepi uuesti. Seisul 5:3 eestlanna juhtimisel jäi mäng aga vihmasaju tõttu pooleli.

Pärast pooletunnist pausi saadi kohtumisega jätkata ning siis võitis poolatar lausa neli geimi järjest, kindlustades matšivõidu 6:2, 7:5. Kanepi kaotas oma pallingu nii eduseisus 5:4 kui kaotusseisus 5:6 (juhtides veel 30:0).

Eestlannale sai saatuslikuks eeskätt kehv palling - ta tegi seitse topeltviga ning esimese servi õnnestumise protsent oli kõigest 54. Kui seitse ässa löönud poolatar realiseeris seitsmest murdepallist viis, siis Kanepi neljast kaks. Mängu üldpunktid jäid Linette kasuks 76:61.

Poolatar läheb teises ringis vastamisi valgevenelanna Aliaksandra Sasnovitšiga (WTA 45.), kes alistas sloveenlanna Polona Hercogi (WTA 56.) 6:3, 6:2.

Sarnaselt Kanepiga pääses 27-aastane Linette põhitabelisse läbi kvalifikatsiooni, olles kahesetilised võidud saanud kanadalanna Gabriela Dabrowski (WTA 377.), ameeriklanna Sophie Changi (WTA 388.) ja venelanna Anna Blinkova (WTA 93.) üle. Viimane kolmest võidust tuli kõige raskemalt, kaks ja pool tundi kestnud heitluse järel numbritega 7:6 (6), 7:6 (9).

Enne Bronxi turniiri kaotas Linette Cincinnati ja Toronto turniiride kvalifikatsiooni avaringides ning San Joses põhiturniiri avaringis. Juuli alguses toimunud Wimbledoni suurel slämmil edenes ta aga kolmandasse rnigi, kaotades seal Petra Kvitovale. Tänavusest aastast on tal ette näidata ka üks turniirivõit juunis Manchesteris toimunud 100 000-dollariliselt ITF-i mõõduvõtult.

Kanepi sai Bronxi kvalifikatsioonis avaringis jagu kanadalannast Eugenie Bouchardist (WTA 119.) 6:4, 3:6, 6:3, seejärel jaapanlannast Mayo Hibist (WTA 207.) 6:3, 6:4 ning viimati ukrainlannast Nadja Kitšenokist 6:7 (3), 6:1, 6:2.