Kohtumist alustas eestlanna võimsalt, minnes kohe avasetis 5:0 juhtima. Sorribes Tormo suutis küll ühe servimurdega vastata, aga 31 minutit kestnud esimene sett kuulus lõpuks Kontaveidile 6:2. Teises setis sai oma mängu käima juba hispaanlanna, alustades setti servimurdega.

Eestlanna suutis kaotusseisu tasa mängida ja seisu viigistada 3:3 peale. Vastane ei jäänud siiski vastust võlgu ning murdis kohe järgmises geimis taas Kontaveidi pallingu. Seda edu hoidis hispaanlanna seti lõpuni.

Otsustav sett kujunes Kontaveidi jõudemonstratsiooniks. Kahel korral geimimurde kätte saanud maailma 31. reket pääses kiirelt 4:0 ette. 29 minutit kestnud kolmanda seti võitis eestlanna lõpuks 6:1.

Kokku lõi Kontaveit ühe serviässa ja tegi kolm topeltviga, vastasel kogunes topeltvigu kuus, aga ässasid mitte ühtegi. Äralööke tegi Kontaveit 43, Sorribes Tormo vaid neli (!). Lihtvigu kogunes eestlannal siiski samuti rohkem - 45, hispaanlannal 19. Kontaveit kasutas 12-st murdepallist ära 7, Sorribes Tormo kaheksast neli.

Järgmises ringis kohtub Kontaveit maailma seitsmenda reketi Belinda Benciciga, kes oli 7:5, 7:5 parem 2017. aasta French Openi võitjast, lätlannast Jelena Ostapenkost (WTA 45.).