"Tundsin end täna palju paremini kui esimeses mängus, olin paremini rütmis sees. Pean veel rohkem matše pidama, et selle ereda päikesega harjuda," ütles Kanepi väljakul antud lühiintervjuus.

Küsimusele, mis on tema TOP 10 mängijate alistamise võluvits, vastas kuuenda matšpalli võiduks vormistanud Kanepi: "Ma mängin agressiivselt. Kui ma seda hästi teen, on kõigil raske mind võita."

Matši statistika:
Kanepi - Sabalenka

Serviässad: 4 - 0
Topeltvead: 2 - 2
1. servi õnnestumine: 58% - 60%
1. servilt võidetud punktid: 61% (33/54) - 49% (18/37)
2. servilt võidetud punktid: 46% (18/39) - 52% (13/25)
Murdepallid: 6/7 - 3/7
Kõik punktid: 83 - 74

Tund ja 44 minutit kestnud matši pikim sett oli viimane, mis kestis 43 minutit. Avasett möödus 27 ja teine 34 minutiga.

Kanepi lõi kokku 21 äralööki (7 eeskäe ja 4 tagakäega), Sabalenka 26 (10 eeskäe ja 13 tagakäega). Sunnitud vigu tuli Kanepil 17, Sabalenkal 20, sundimata vigu läks eestlanna statistikasse kirja 31, valgevenelannal 42. Võrgumängu punktidest võitis Kanepi 9-st 7 (78%), Sabalenka 16-st 7 (44%).

Pikimaks kujunesid teise seti ja kolmanda seti esimene geim. Esimest mängiti 11 minutit ning 12 punkti jagu, 40:40 tasamängu nähti selles kolmel korral. Otsustav sett algas suisa 20-punktilise heitlusega, kus tasamäng oli tablool seitsmel korral. Selle geimi võitmine oli Kanepi jaoks kindlasti üks murdepunkte.

Närvesööv oli ka matši viimane, 18-punktiline geim, milles Kanepil oli kasutada kuus matšpalli. Mängu pikim pallivahetus peeti esimese seti teises geimis (14 lööki), 13 lööki kestis üks punkt ka kolmanda seti esimeses geimis.

Kanepi suurim servikiirus oli täna esimesel servil 183 km/h, Sabalenkal 195 km/h, keskmised kiirused olid vastavalt 167 km/h ja 175 km/h.

Mäng täispikkuses:

Sabalenka polnud 2021. aastal veel kaotust tunnistanud, sest võitis jaanuari alguses WTA 500 turniiri Abu Dhabis. Õigemini oli valgevenelannal käsil 15-mänguline võiduseeria, kuna 2020. aasta lõpus jäi ta löömatuks ka WTA 250 turniiril Austrias Linzis ja sellele eelnenud WTA 500 turniiril Tšehhis Ostravas.

Kanepi alistas avaringis kohaliku mängija Astra Sharma (WTA 129.) 1:6, 7:5, 6:2. Sabalenka oli esimeses ringis vaba.