Avasetis tegi Vögele otsustava murde 12. geimis ja võitis seti 7:5. Teises setis toimus murrang 11. geimis, kui Kanepi pääses murdega 6:5 ette. Seejärel päästis eestlanna kaks murdepalli ja viis matši otsustavasse setti.

Kolmandas setis pääses Kanepi 2:0 juhtima, kuid nurjas siis kaks murdpalli ja kaotas oma pallingugeimi otsa. Seisult 3:3 tehti kolm murret järejest ja Kanepi juhtis 5:4. Sellelt seisult päästis eestlanna kolm murdepalli ja lõpetas kohtumise kolmandalt matšpallilt.

Kanepi lõi kaheksa ässa, kuid patustas ka üheksa topeltveaga (vastane 2/5). Murdepelle realiseeris eestlanna 16-st 7 (44%), Vögele 14-st 6 (43%). Äralööke tegi Kanepi 61 šveitslanna 23 vastu, lihtvigu samuti 61 (Vögele 36).

34-aastane Kanepi kohtub teises ringis 22-aastase šveitslanna Belinda Benciciga (WTA 13.), kes alistas avamängus Anastassia Pavljutšenkova (WTA 46.) 6:2, 6:3.

Varem olid Vögele ja Kanepi kohtunud vaid ühel korral, aga seda samuti suure slämmi turniiril, kui 2013. aasta Prantsuse lahtiste teise ringi kohtumises jäi Vögele maratonmatšis tulemusega 7:6, 3:6, 8:6 peale. Seesama turniir on 29-aastase Vögele jaoks ka seni jäänud karjääri parimaks suure slämmi turniiriks - 27 suure slämmi turniirist on ta seni vaid seitsmel korral suutnud üldse esimesest ringist edasi jõuda. Wimbledoni põhitabelis pole ta seni suutnud kordagi mängu võita, langedes seitsmel korral avaringis välja.

Delfi Sport vahendab sündmusi Wimbledonist kohapealt.