Esimeses setis suutsid mõlemad tennisistid hoida oma servigeimi seisuni 2:2. Seejärel murdis Konta eestlanna pallingu. Kontaveit suutis aga briti servi vastu murda ja viigistas seisu 4:4-le. Seejärel võitis aga Konta kaks geimi järjest ning 46 minutit kestnud avasett kuulus numbritega 6:4 Kontale.

Teine sett jätkus Konta dikteerimisel. 28-aastane britt alustas teist setti kohe servimurdega ja pääses kiirelt 2:0 ette. Kontaveit suutis küll kahes järgnevas oma palingugeimis servi hoida, kuid 2:4 seisult murdis Konta teist korda eestlanna servi. 5:2 edus Konta hoidis oma servi kindlalt ja võitis teise seti 6:2.

Üks tund ja 13 minutit kestnud kohtumises jäi Konta võidunumbriteks 6:4, 6:2. Kontaveit servis viis ässa Konta kolme vastu, topeltvigu eestlanna ei teinud, britile läks neid kirja kuus. Murdepalle võitis Konta kaheksast neli, Kontaveit kolmest ühe.

Konta läheb teises ringis vastamisi lätlanna Jelena Ostapenko (WTA 37.) ja läbi kvalifikatsiooni põhiturniirile pääsenud poolatari Iga Swiateki (WTA 65.) vahelise kohtumise võitjaga.

Uudist täiendatakse jooksvalt.

ENNE MÄNGU:

Kontaveiti ja Konta kohtumine peetakse esmaspäeval peaväljaku kolmanda matšina. Esimene mäng peaväljakul algab Eesti aja järgi kell 13.30, mistõttu võib arvata, et eestlanna saab platsile umbes 17.45 paiku - võib-olla varem, võib-olla hiljem.

Seitsmenda paigutusega Kontal on selja taga edukas Prantsusmaa lahtiste turniir, kus ta jõudis koguni poolfinaali. Kontaveidi jaoks lõppes French Open juba avaringis, kus ta jäi alla tšehhitarile Karolina Muchovale (WTA 68.).

Kontaveit ja Konta on omavahel kohtunud kahel korral. 2016. aasta Acapulco turniiril jäi peale Konta numbritega 6:3, 3:6, 6:4. Teisel korral läksid Kontaveit ja Konta vastamisi 2018. aastal Fed Cupi turniiril Tallinnas. Taaskord sai kolmesetilise võidu Konta, sedapuhku numbritega 6:7, 6:4, 6:2.

Kohtumise võitja läheb teises ringis vastamisi kas Jelena Ostapenko (WTA 37.) või kvalifikatsioonist põhiturniirile pääsenud tennisistiga.