Avaseti vaid 20 minutiga võitnud Kontaveit loovutas teises setis oma pallingu teises ja seitsmendas geimis, jäädes 2:5 taha. Kuigi ta siis kohe Rogersi servi vastu murdis, ei suutnud ta oma servi hoida ka üheksandas geimis, kaotades teise seti 3:6. Kolmanda seti ainus servimurre viis Kontaveidi 3:2 juhtima. Võit tuli eestlannale otsustava seti kümnendas geimis kolmandalt matšpallilt.

Kokku tund ja 41 minutit kestnud mängus lõi Kontaveit 7 serviässa Rogersi 4 vastu. Topeltvigu suutis Kontaveit vältida, Rogers tegi neid 2. Esimene serv õnnestus eestlannale 69%-liselt, vastasel 60%-liselt. 11-st murdepallist realiseeris Kontaveit 5, vastane 4-st 3. Äralöögid Kontaveidi kasuks 28:22, lihtvead Aneti poolt vaadatuna 21:23.

Teises ringis kohtub Kontaveit kaks korda Tallinnas Fed Cupilgi mänginud Heather Watsoniga, kes sai avaringis 7:6 (3), 6:2 võidu ameeeriklanna Caty McNally (WTA 165.) üle.

Homme alustab Wimbledoni Kaia Kanepi, kes kohtub 9. väljaku esimeses mängus kell 13 šveitslanna Stefanie Vögelega.